BTC : 78550 ₺ ETH : 2698 ₺ XRP : 2.156 ₺ LTC : 408.9 ₺ USDT : 7.006 ₺ XLM : 0.732 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Binance’in Tron üzerindeki yüksek tekel gücünü iyi mi kötü mü?

Binance’in Tron üzerindeki yüksek tekel gücünü iyi mi kötü mü?

Binance’in Tron üzerindeki yüksek tekel gücünü iyi mi kötü mü?
0
huobi_koinmedya

Uzun süre Ripple’ın karın ağrısı olan Crypto Bitlord’ın radarında bu sefer Tron var.  Binance’in Tron üzerindeki yüksek tekel gücüne ciddi eleştiri getiriliyor.


Binance’in Tron üzerindeki yüksek tekel gücü

Ripple’ın XRP dump’ı konusunu mahkeme taşıyan Crypto Bitlord, bu sefer Binance Borsasının Tron üzerinde sahip olduğu tekel gücüne dikkat çekiyor. Crypto Bitlord, Binance’in Tron düğümlerindeki hakimiyetini ciddi biçimde eleştiriyor. Binance’ın Tron üzerindeki hakimiyeti Tron’un merkeziyetsizliğine zarar mı veriyor?

Ripple şirketinin XRP arzı üzerindeki kontrolünü geçmiş dönemlerde ciddi biçimde eleştiren Crypto Bitlord, son tweet’inde “Tron konusunu nasıl ıskalarız”, diyor. Açıklamalarına şöyle devam ediyor: “Binance’in Tron (TRX) oy gücünün yüzde 56’sına sahip olduğunu ve 34 milyar dump’a Tron’a sahip olduğunu biliyor musunuz?”

Aşağıda bu tweet’in orijinali görüyoruz.

koinmedya_brave

https://twitter.com/Crypto_Bitlord/status/1202409031836585985?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1202409031836585985&ref_url=https%3A%2F%2Fcoingape.com%2Fxrp-petitioner-now-sounds-alarm-bells-on-tron-trx%2F

Chorus’un CEO’su Brian Fabian Crain ise bu konuya daha önce dikkat çekmişti ve Tron ile ilgili aşağıdaki staking oranlarını paylaştı. Binance’in sahip olduğu yüzde 55,81’lik oy gücü dikkat çekiyor. Hatta bu durum Tron’un 27 düğümden 25’inde Binance’i söz sahibi yapabilir.

Binance'in Tron Binance'in Tron üzerindeki yüksek tekel gücünü iyi mi kötü mü?

Blok madenciliğinden elde edilecek ödüller, oy gücüne en çok sahip olan adaya en çok ödül şeklinde dağıtılıyor. Bu sürecin böyle devam etmesi ile Binance’in Tron üzerindeki tekel gücü daha da artacaktır.

koinmedya_brave

Bu durumda Adam Back’in geçtiğimiz günlerde Ethereum ve Bitcoin Cash hakkında “onlar kripto para değil, fiat para” eleştirisi Tron için de geçerli oluyor.

Lütfen Bkz: “Ethereum ve Bitcoin Cash fiat para”: Adam Back

Bazıları da Binance gibi güçlü bir markanın yüksek miktarda Tron tokenlerına sahip olmasını, Binance’in Tron’un yarı ortağı gibi görmesine neden oluyor. Bu kişiler Binance’in Tron’daki tekeli konusunda rahatsız değiller. Hatta memnun bile gözüküyorlar.

Kaynak