1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBNB Haberleri
  3. Binance, yasa dışı faaliyetinden dolayı yasaklanabilir

Binance, yasa dışı faaliyetinden dolayı yasaklanabilir

Binance, yasa dışı faaliyetinden dolayı yasaklanabilir
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance, dünyanın en büyük borsalarından biri. Buna rağmen öyle görünüyor ki bu borsa da bazı yasa dışı kabul edilen faaliyetinden dolayı bir ülkede yakalanabilir.


Binance, yasa dışı faaliyetinden dolayı bu ülkede yasaklanabilir

Dünyanın en büyük borsası Binance, bazı işlem ve promosyon politikalarından dolayı bazı ülkelerin düzenleyici kurumları ve düşünce kuruluşlarının hedefinde. Son haberlere göre, Binance bir ülkede izin almadan yerel promosyonlar sunmak suçlaması ile karşı karşıya.

Yeni gelen bir habere göre, Filipinler düşünce kuruluşu Infrawatch PH, Filipinler Ticaret ve Endüstri Bakanlığına bir uyarı gönderdi. Burada Binance’in yasa dışı satış promosyonları yaptığı belirtiliyor.

Bakanlığa gönderilen mektupta, Binance’in söz konusu promosyonları bakanlığın izni olmadan yaptığı belirtiliyor.

İlgili – Binance CEO’su çöküş sonrası ne kadar Bitcoin’i kaldığını açıkladı

filipinler bitcoin cennetine

Buna ek olarak mektupta aynı zamanda eski bir milletvekili olan Ridon da Binance’ın ülkede son birkaç yıldır yasa dışı faaliyet gösterdiği de belirtiliyor. Ona göre bu kripto para borsası kayıtsız bir kuruluş. Binance uygulaması üzerinden Filipinler vatandaşları kripto para ticareti yapıyor. Filipinler düzenleyici kuruluşları ise buna karşı bir şey yapmıyor.

Binance, web siteleri, sosyal medya ağları ve diğer ortamlar üzerinden promosyonlarını yayarak kendi tüketicilerini hedef alıyor. Ridon ise bu yasa dışı faaliyetinden dolayı Binance’in ülkede yasaklanabileceğini ve bundan dolayı da bu borsada işlem gören insanların buradaki paralarına erişimi kaybedebileceği konusunda uyarıyor.

İlgili – Binance Coin Rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?

Binance daha önce de bir dizi ülkede özellikle yasalar ve düzenleyici çerçeve ile ilgili sorunlar yaşamıştı. Binance uzun süredir bu sorunları çözmek için çalışmalar yapıyor. Ancak yine de bazı ülkelerde zaman zaman buna benzer sorunlar yaşıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: