Loading...
btc
BTC
-4.31%
Bitcoin
66.988,04 USDT
eth
ETH
-7.87%
Ethereum
3.226,64 USDT
bch
BCH
-13.14%
Bitcoin Cash
533,42 USDT
xrp
XRP
-10.23%
Ripple
0,55 USDT
ltc
LTC
-12.93%
Litecoin
86,00 USDT
bnb
BNB
-1.97%
Binance Coin
592,70 USDT
sol
SOL
-11.7%
Solana
152,20 USDT
avax
AVAX
-14.75%
Avalanche
39,23 USDT
ada
ADA
-14.07%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-13.73%
Poladot
7,23 USDT
doge
DOGE
-10.49%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-10.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Binance, yasa dışı faaliyetinden dolayı yasaklanabilir

Binance
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance, dünyanın en büyük borsalarından biri. Buna rağmen öyle görünüyor ki bu borsa da bazı yasa dışı kabul edilen faaliyetinden dolayı bir ülkede yakalanabilir.


Binance, yasa dışı faaliyetinden dolayı bu ülkede yasaklanabilir

Dünyanın en büyük borsası Binance, bazı işlem ve promosyon politikalarından dolayı bazı ülkelerin düzenleyici kurumları ve düşünce kuruluşlarının hedefinde. Son haberlere göre, Binance bir ülkede izin almadan yerel promosyonlar sunmak suçlaması ile karşı karşıya.

Yeni gelen bir habere göre, Filipinler düşünce kuruluşu Infrawatch PH, Filipinler Ticaret ve Endüstri Bakanlığına bir uyarı gönderdi. Burada Binance’in yasa dışı satış promosyonları yaptığı belirtiliyor.

Bakanlığa gönderilen mektupta, Binance’in söz konusu promosyonları bakanlığın izni olmadan yaptığı belirtiliyor.

İlgili – Binance CEO’su çöküş sonrası ne kadar Bitcoin’i kaldığını açıkladı

filipinler bitcoin cennetine

Buna ek olarak mektupta aynı zamanda eski bir milletvekili olan Ridon da Binance’ın ülkede son birkaç yıldır yasa dışı faaliyet gösterdiği de belirtiliyor. Ona göre bu kripto para borsası kayıtsız bir kuruluş. Binance uygulaması üzerinden Filipinler vatandaşları kripto para ticareti yapıyor. Filipinler düzenleyici kuruluşları ise buna karşı bir şey yapmıyor.

Binance, web siteleri, sosyal medya ağları ve diğer ortamlar üzerinden promosyonlarını yayarak kendi tüketicilerini hedef alıyor. Ridon ise bu yasa dışı faaliyetinden dolayı Binance’in ülkede yasaklanabileceğini ve bundan dolayı da bu borsada işlem gören insanların buradaki paralarına erişimi kaybedebileceği konusunda uyarıyor.

İlgili – Binance Coin Rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?

Binance daha önce de bir dizi ülkede özellikle yasalar ve düzenleyici çerçeve ile ilgili sorunlar yaşamıştı. Binance uzun süredir bu sorunları çözmek için çalışmalar yapıyor. Ancak yine de bazı ülkelerde zaman zaman buna benzer sorunlar yaşıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.