1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto milyarderinden ayı piyasası için flaş açıklama!

Kripto milyarderinden ayı piyasası için flaş açıklama!

Kripto milyarderinden ayı piyasası için flaş açıklama!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan FTX’in CEO’su ve kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, ayı piyasası için dikkat çeken bir açıklama yaptı. Detaylar haberimizde.

Kripto milyarderinden ayı piyasası için flaş açıklama!

Kripto para piyası için en zorlu zamanla dilimlerinden birinin tam içerisindeyiz. Piyasa geçtiğimiz yıl kasım ayından bu yana 2 trilyon doların üzerinde değer kaybetti. Piyasanın en değerli kripto parası olan Bitcoin, 68,789 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden 18,000 dolara kadar geriledi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin, 20,900 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %3,17 değer kazanırken Haftalık değer artışı %10’a yaklaştı. Kripto paranın piyasa değeri ise 400 milyar dolara çok yakın.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin fiyat hareketleri (günlük)

Kripto milyarderinden ayı piyasası için flaş açıklama!

 

 

Kripto piyasasının toplam değeri ise 1 trilyon doları zorluyor. Anlı olarak bir miktar toparlanma ile 939 milyar dolar olarak gerçekleşen kripto piyasasının toplam hacminin %42,5’ni Bitcoin domine ediyor. Bitcoin’in ardından ise %15,8 dominasyon oranı ile Ethereum (ETH) geliyor. ETH’nin toplam değeri 148 milyar dolar.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Kripto piyasasının toplam hacmindeki değişim (Tüm zamanlar)

Kripto milyarderinden ayı piyasası için flaş açıklama!

 

 

Kripto milyarderi ve FTX borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto piyasasının mevcut durumu ile paralel bir açıklama yaparak kripto kışının yıkıcı etkiler gösterdiğini ancak en kötüsünün geride kaldığını belirtti.

Sam Bankman-Fried, kripto para birimi fiyatları çöktüğü zamanlarda likidite krizi yaşayan kripto şirketlerine fon sağlayarak kriptonun yaşam çizgisi haline geldi.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden 2014 yılında mezun olan 30 yaşındaki milyarder, çöküşün endüstri için varoluşsal bir tehdit olduğunu düşünmediğini belirtti.

Bankman-Fried, kurtarma ve finansal yardımın bir bütün olarak kripto sektörünün sağlığı ve sürdürülebilirliği için gerekli olduğunu sözlerine ekledi. Ünlü CEO, hala fon sağlamak için ellerinde para olduğunu da belirtti.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.