1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Medibloc (MED) coin nedir, geleceği nasıl? Güncel MED coin haber, yorum ve gelişmeler

Medibloc (MED) coin nedir, geleceği nasıl? Güncel MED coin haber, yorum ve gelişmeler

Medibloc (MED) coin nedir, geleceği nasıl? Güncel MED coin haber, yorum ve gelişmeler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Medibloc (MED) coin nedir ve nasıl çalışır? Geleceği nasıl? Güncel MED coin haberleri, yorumları, teknik verileri ve gelişmelere yazımızın içeriğinden ulaşabilirsiniz.

Medibloc (MED) coin nedir, geleceği nasıl? Güncel MED coin haber, yorum ve gelişmeler

MediBloc, Ethereum altyapısını kullanan merkezi olmayan bir uygulama platformudur.  Hastaların tıbbi geçmişleri ve verileri üzerinde kontrol sağlıyor ve bunlara kimin erişeceğini seçiyor. İnsanlar yeni bir doktora giderken aynı kontrollerden geçmek ve tüm detayları vermek zorunda. MediBloc ile tüm bu bilgiler doğrudan sağlanabiliyor. Zamandan ve kaynaklardan tasarruf sağlamakla birlikte Medibloc’un avantajlarından biri de daha iyi bir sağlık hizmeti alınmasını kolaylaştırmak.

İlgili: Ethereum nedir? Nasıl çalışır?

Medibloc, ayrıca HIPAA ile uyumludur ve blok zinciri teknolojisinin kullanımına yetkisiz erişimi engeller. MediBloc bir Dapp platformudur. En iyi çalışmayı sağlamak için üç katman üzerine inşa edilmiştir:

  1. Çekirdek katman

Sağlık verileri çok büyük olduğundan ve çok fazla depolama gerektirdiğinden, çekirdek katman ekstra depolama alanı sağlamaktan sorumludur.

  1. Hizmet katmanı

Bu katman, çekirdek katmanı uygulama katmanıyla birleştirir ve akıllı sözleşmeler yoluyla uygulamanın veri getirmesini kolaylaştırır.

  1. Uygulama katmanı

Tüm uygulamalar bu katman içinde çalışır ve hastanın tıbbi verilerine erişebilir. Veriler merkezileştirilmiyor ve hastalarda aynı zamanda kendi verilerine erişebiliyor. Blockchain teknolojisi, verilerin değişmezliğini sağlar. Değişiklikler, yalnızca topluluğa aktif katılım yoluyla iddialarını ortaya koyan güvenilir kuruluşlar tarafından yapılabilir. Blok zinciri teknolojisi kullanıldığından, herhangi bir değişiklik anında görülebilir, bu da yetkisiz personelin verileri değiştirmesini imkansız hale getirir.

MED coin nedir?

Sistemin kripto parası olan MED coin, bir ödül sistemi aracılığıyla kayıtların içerik paylaşımını kolaylaştırıyor. Hem hastalara hem de sağlayıcılara ekosisteme katkıları için geri ödeme yapılacak ve hastalar, Medibloc ortaklarıyla rutin tıbbi işlemleri (örneğin, ilaç ve sigorta ödemeleri) başlatmak için MED coin kullanabilecekler.

MED coin teknik veriler

7,697,598,449 toplam arza sahip olam MED coin’den  5.380.000’i dolaşımda. MED’in toplam piyasa değeri yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 110,261,255 dolar. Son 24 saatteki hacmi ise 51,205 dolar. MED coin tüm zamanların en yüksek değerine 0.3528 dolar ile 2 Nisan 2021’de ulaştı.

MED coin nasıl alınıp satılır?

MED coin, Bittrex, Gate.io, Upbit ve Korbit gibi borsalar aracışığı ile MED/BTC, MED/USDT, MED/ETH MED/KRW gibi fiyat çifteri ile takas edilebilir.

Kaynak