1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Binance CEO’su çöküş sonrası ne kadar Bitcoin’i kaldığını açıkladı

Binance CEO’su çöküş sonrası ne kadar Bitcoin’i kaldığını açıkladı

Binance CEO’su çöküş sonrası ne kadar Bitcoin’i kaldığını açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), son yaşanan büyük çöküş sırasında, toplam servetinin büyük bir kısmını kaybeden insanlardan. Ancak buna rağmen sahip olduğu Bitcoin’lerle ilgili dikkat çeken bir açıklama yapıyor.


Binance CEO’su son çöküşten sonra ne kadar Bitcoin’i kaldığını açıkladı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), son yaşanan çöküş sırasında hiç Bitcoin ya da Binance Coin (BNB) satmadığını açıkladı.

Binance CEO’su, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, halen son yaşanan çöküş öncesi kadar Bitcoin’e sahip olduğunu bildirdi. Yani, son panik satışlarda sahip olduğu BTC’lerden satış yapmadı ve halen aynı miktarda Bitcoin’i var.

İlgili – Bitcoin fiyatında 20,000 doların üzerinde hareketlenme: Güncel BTC teknik analizi

Changpeng Zhao, daha önce yaptığı açıklamada, 2014 yılında Şanghay’daki evini satarak buradan elde ettiği parayla Bitcoin aldığını söylemişti. Dünyanın en büyük borsasının CEO’su olan CZ, o zamandan bu yana bu Bitcoin’leri elinde tutmaya devam ediyor. Söz konusu dönemde aldığı Bitcoin’lerden hiç eksilme olmadı.

Binance Bitcoin Raporu: BTC yerinde sayarken; sahne altcoinlerin!

Bitcoin fiyatı Kasım 2021’de 69,000 dolarda yeni tüm zamanların en yüksek değerini kaydetmişti. Aralık 2021’de ise Changpeng Zhao’nun net servetinin 90 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyordu. Tabii ardından büyük bir piyasa çöküşü yaşandı ki CZ’nin serveti de değer kaybetti.

Şimdi, içinde bulunduğumuz ayı piyasasının için Binance CEO’sunun net serveti 18 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

İlgili – Nasdaq’dan “Bir sonraki Bitcoin boğa piyasası ne zaman?” sorusuna cevap

CZ’ye aynı zamanda neden mevcut dip fiyatlardan daha fazla Bitcoin almadığı da soruldu. Cevap olarak ise şu an hiç fiat paraya sahip olmadığını söyledi.

Kripto sektörünün en zengin isimlerinin sadece son birkaç haftada toplamda 60 milyar dolar para kaybettiği bildiriliyor.

Kaynak