BTC : 64151 ₺ ETH : 1598 ₺ XRP : 1.367 ₺ LTC : 311.6 ₺ USDT : 6.744 ₺ XLM : 0.5267 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Binance US, Gemini borsasını 9 günde geçti

Binance US, Gemini borsasını 9 günde geçti

Binance US, Gemini borsasını 9 günde geçti
0
huobi_koinmedya

Binance US, Gemini borsasını şimdiden geride bıraktı. Binance US yaklaşık bir hafta önce açıldı, ancak şimdiden likidite olarak Winklevoss ikizlerinin borsası Gemini’yi geçti. Bu bilgileri Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) duyurdu.


Binance US, Gemini borsasını geçti

Changpeng Zhao, cryptowat.ch’nin verilerini paylaşarak, Binance’nin Amerika kolunun likiditesinin sadece bir haftada üç katına çıktığına dikkat çekti.

Likidite, traderlerin kripto para birimini satın alma veya satma kolaylığını ifade eden bir terim. Likiditesi yüksek olan bir kripto borsada işlem yapmak ise daha uygun. Çünkü belirli bir pazara giriş ve çıkış yapmak, borsada tutulan veya dolaşımda olan belirli bir kripto paranın bolluğu nedeniyle daha kolay yapılıyor.

koinmedya_brave

Yüksek likiditeye rağmen, Binance US’in işlem hacmi hala son derece düşük. Tabii şunu da unutmayın ki platform daha bir hafta önce açıldı. Daha fazla traderin katılarak işlem yapmaya başlamasına kadar beklemeliyiz. Şu an Binance’nin ABD kolu 24 saatte 2 milyon dolar işlem hacmine sahip. Kıyaslama amaçlı, Gemini’nin 16 milyon, Coinbase Pro’nun da 152 milyon dolar işlem hacmi olduğunu hatırlatalım. Binance’nin global platformu ise günlük 740 milyon dolar işlem hacmine sahip.

Binance US şu an işlem yapmak için 28 parite sunuyor ve bunlar arasında 12 USD paritesi, 11 USDT paritesi ve beş paritede de taban para birimi olarak Bitcoin var. Amerikalı traderler dolarlarını satarak Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Stellar, Lumens, Ripple’ın XRP’si ve Tether’in USDT’si ile platformun kendi kripto parası BNB’yi alabilirler. Zamanla ise borsada daha fazla coin yer alacak.

Artık birkaç gündür faaliyette olmasına rağmen, Coinmarketcap Binance US için herhangi bir veri göstermiyor. Ancak yine de sayfası hazırlandı.

Kaynak

koinmedya_brave