1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Balinaların aniden almaya başladığı önemli kripto para

Balinaların aniden almaya başladığı önemli kripto para

Balinaların aniden almaya başladığı önemli kripto para
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası FTX krizinin sonuçlarıyla mücadele ederken, balinalar bir kripto paraya artan oranda alım ilgisi göstermeye başladı. İşte, söz konusu olayın ayrıntısı ve önemli sebebi.


Balinaların aniden almaya başladığı önemli kripto para

Kripto para sektöründe büyük işlemleri takip ederek bildiren platform WhaleStats, son 24 saatte 100 en büyük BSC balinasının satın aldığı coinlerden ilk 10 ile ilgili önemli bir bilgiye paylaştı. Buna göre 100 büyük BSC balinasının en çok satın aldığı 10 coin arasında Cardano (ADA) da var.

Buna ek olarak bir de Cardano artan orada on-chain faaliyet yaşıyor. Özellikle FTX krizinden sonra Cardano’daki yeni adres sayısında yüzde 400’lük bir artış söz konusu.

İlgili – Cardano (ADA) kurucusundan kripto para piyasasına yeni uyarı!

WhaleStats – the top 1000 BSC richlist (@WhaleStatsBSC) hesabı Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Son dakika: Cardano ADA, son 24 saatte en büyük 100 BSC balinasının en çok satın aldığı 10 coin arasına geri döndü. Listede aynı zamanda SOL, DOGE, CEEK, vBUSD ve USDZ de var.”

https://twitter.com/WhaleStatsBSC/status/1592036834938277890?s=20&t=qg11kdoacmz2Qeyhdf4NLw

Uzmanlar, FTX çöküşünü kripto para sektörünün ve yılın en büyük krizi olarak nitelendiriyor. Ancak bu kriz göreceli olarak Cardano’ya daha az dokundu.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson ise FTX’in sebep olduğu bu çöküşün birçok kripto para şirketini vurduğunu bildiriyor. Ayrıca daha fazla kripto şirketini etkilemeye devam edecek. Buna rağmen Charles Hoskinson bir şey konusunda sevinçli. Çünkü tüm bu yaşananlarda Cardano’nun adı hiç geçmiyor.

İlgili – 2022 FIFA Dünya Kupası’yla yükselecek 3 kripto para

Cardano’ya odaklanan Twitter hesabı ADA Whales de Cardano’nun mevcut krizdeki durumundan övgüyle bahsediyor. Şöyle deniliyor:

“Cardano, birçok alanda topluluğa kendi kendini yönetme özgürlüğü sağlayan bir proje. Buna güvenlik, merkezsizlik, bilim, adil erişim ve zincirde her şeyi yapmaya açık olma da dahil. Cardano özgürlük konusunda çoğuna göre çok saçma bir yer olarak görülebilir. Bunu isteyen tüm grupları bize katılmaya davet ediyoruz.”

Cardano fiyatı şu an 0.033 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 1.77 oranında yükseldi.

Kaynak