1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Anonymous’tan Do Kwon’un suçlarını ifşa videosu

Anonymous’tan Do Kwon’un suçlarını ifşa videosu

Anonymous’tan Do Kwon’un suçlarını ifşa videosu
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü hacker aktivist grubu Anonymous’un yeni hedefi, LUNA ve Terra projelerinin çökmesinden sorumlu tuttuğu Do Kwon. Anonymous, Kwon’un bir dizi “suçunu” açıklayarak, adalete teslim etmeyi vadediyor.


Anonymous’tan Do Kwon’un suçlarını açığa çıkarma ve adalete teslim etme vaadi

Hacker aktivist grubu Anonymous, yeni bir video üzerinde Terra kurucusu Do Kwon’u hedef aldı. Bu videoda Mayıs ayında yaşanan Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) çöküşünden dolayı Kwon’un hesap vermesi gerektiği belirtiliyor. Ünlü hacker grubu, Terra kurucusunu “en kısa zamanda işlediği suçlardan dolayı adalete teslim edileceğini” ifade ediyor.

Anonymous, pazar günü yayımladığı videoda, Kwon’un suçlarını ifşa edeceğini bildiriyor. Bu suçlar arasında çöküş öncesi Luna ve TerraUSD’den her ay 80 milyon dolar para alması da var. Buna ek olarak Do Kwon’un stabil coin Basis Cash’in de çöküşünde rol aldığı iddia ediliyor. İddialara göre, Kwon 2020 yılında “Rick Sanchez” takma adını kullanarak söz konusu çöken stabil coinin kurucularından biri olmuştu. Videoda şöyle deniliyor:

“Do Kwon, eğer dinliyorsan, ne yazık ki verdiğin zararı tersine çevirmek için yapılabilecek hiçbir şey yok. Bu noktada yapabileceğimiz tek şey seni sorumlu tutmak ve bir an önce adalete teslim olmanı sağlamak.”

İlgili – Terra LUNA soruşturmasından şoke edici ayrıntılar

Hacker grubu, Do Kwon’un kripto sektörüne girmesinden bu yana tüm hareketlerini incelemeye alacağını ve işlediği tüm suçları ifşa edeceğini bildiriyor.

“Anonymous, kripto alanına girmesinden bu yana Do Kwon’un tüm geçmişini araştırıyor.” deniliyor videoda. Hacker grubuna göre Kwon’un geçmişi araştırılırsa çok daha fazla suç ortaya çıkacak.

Anonymous aynı zamanda Kwon’un çok kibirli taktikler ile rakiplerine saldırdığını ve “hiçbir zaman başarısız olmayacakmış gibi davrandığını” da belirtiyor.

2003 yılında 4chan’da ortaya çıkan Anonymous, devlet kurumlarına, özel şirketlere ve hatta Scientology Kilisesi’ne karşı siber saldırıları düzenlemesi ile bilinen merkezsiz bir uluslararası hacker aktivist grubu.

İlgili – Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin haber ve gelişmeleri

İlgili – Terra LUNA 2.0 nedir? Yeni LUNA coinle ilgili bilmeniz gerekenler

Kaynak

Etiketler: