Analistten LUNA Classic yakma ile LUNC için %50 düşüş uyarısı!

Altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analisti, LUNA Classic (LUNC) için yeni bir yüzde 50 düşüş uyarısı yapıyor. Hem de yakında yeni bir LUNC yakma olayı olmasına rağmen. Bu düşüş beklentisinin gerekçesine bakalım.


Analistten LUNA Classic yakma ile LUNC için %50 düşüş uyarısı!

LUNA Classic (LUNC) fiyatı, Kontrol Noktası (Point of Control – POC) civarında sıkı bir konsolidasyon yaşıyor. Bu da volatilite eksikliğine işaret ediyor. Ancak işler yakında değişmeye başlayabilir. Çünkü Binance’in duyurduğu LUNC coin yakma olayı bugün gerçekleşiyor.

Buna rağmen Fxstreet analisti, LUNC fiyatının bu yakma olayı ile yüzde 50’lik keskin bir düşüş yaşayabileceği konusunda uyarıyor.

Binance’in yaptığı ilk coin yakma duyurusundan sonra LUNA Classic fiyatı yüzde 66 oranında yükselmişti. Ancak şimdi bu yükselişin kazançları yitirildi. Bu düşüşü etkileyen başka sebepler de var. En başta yakılan coin miktarının beklenenden çok düşük olması ve hayal kırıklığına yol açması. Buna ek olarak Luna Koruma Vakfı da bazı işleri çok ağından alıyor ve yavaş ilerliyor. En dikkat çeken örneği küçük yatırımcılara verilecek tazminatlar konusunda karar alma sürecinin çok yavaş olması.

İlgili – Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin haber ve gelişmeleri

LFG Luna Foundation Guard (@LFG_org), Twitter üzerinden bu olayla ilgili şöyle diyor:

“Vakıf olarak geri kalan varlıkları geri kalan UST kullanıcılarına tazminat olarak ödemeyi düşünüyoruz. Küçük yatırımcılara öncelik verilecek. Ancak hala çeşitli dağıtma yöntemlerini tartışıyoruz. Yakında daha fazla açıklama gelecek.”

LUNC yakma olayının ilk haftasında yaklaşık olarak 5.6 milyar token yakıldı. Dolaşımda ise 6.1 trilyon token var. Yakılan coin miktarı ise toplulukta hayal kırıklığı yaşattı. Bundan dolayı Luna Classic fiyatı 2 Ekim ile 6 Ekim arasında yüzde 24 oranında düştü.

Luna kurucusu Do Kwon’un durumu da coin fiyatlarına olumsuz etki yapıyor. Kwon ile ilgili Güney Kore tutuklama kararı çıkarmıştı. Şimdi yerel basının haberine göre Kwon’un pasaportunun süresi 19 Ekim’de doluyor. Kwon ise tutuklama kararına rağmen yetkililerden kaçmadığını söyleyerek Twitter üzerinden açıklama yapmaya devam ediyor.

İlgili – Do Kwon, 40 milyon dolarlık kripto parasının dondurulmasıyla ilgili konuştu

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Analistten LUNA Classic yakma ile LUNC için %50 düşüş uyarısı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.