1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Milyon takipçili analist ABD’nin kripto para planını açıkladı!

Milyon takipçili analist ABD’nin kripto para planını açıkladı!

Milyon takipçili analist ABD’nin kripto para  planını açıkladı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında büyük bir kitle tarafından takip edilen kripto analiz kanalı Coin Buraeu’nun analisti Guy, ABD’nin kripto para düzenlemeleri ile ilgili planını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Milyon takipçili analist ABD’nin kripto para planını açıkladı!

Bu yılın mayıs ayında piyasada yaşanan Terra şoku, güven bunalımı artırdı. Aynı zamanda ülkelerin kripto para düzenlemeleri için daha yoğun bir çalışma içerisine girmesine neden oldu.

kripto para

Kripto para regülasyonları birçok ülkenin gündeminde ancak dünyada merakla beklenen ABD’nin bu konuda nasıl bir pozisyon alacağı.  Kripto piyasasında büyük bir kitle tarafından takip edilen kripto analiz kanalı Coin Buraeu’nun analisti Guy, ABD’nin kripto düzenlemeleri ile ilgili planını ele aldığı bir yayın yaptı.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Guy, ABD’deki siyasi düzenin dijital varlık alanının gelişimini engellemek için yola çıktığını söylüyor. Analist, 2,1 milyon YouTube abonesi için yaptığı yayında Beyaz Saray’ın dijital varlıklara yönelik yeni çerçevesinin mevcut yönetimin sektörü “ezmeyi” hedeflediğini gösterdiğini belirtti.

“Açık olmak gerekirse, bu iyi değil. Mevcut yönetimin kripto para birimini ezmek istediği açık. Mantıken bu, çerçevede ortaya konan kripto politikası tavsiyelerinin başarısının nihayetinde ABD’deki bir sonraki seçimi etkileyeceği açık. Önümüzdeki ara seçimlerde kripto yanlısı politikacılar zemin kazanacak gibi görünüyor. 2024 seçimlerinin ne olacağı konusunda ise kimse tahminde bulunmuyor. Bir sonraki kripto boğa koşusunun gelmesi gereken zaman olduğu için bu daha önemli bir seçim olacak. Kripto yanlısı politikacılar önümüzdeki ara sınavlarda zemin kazanırsa kripto karşıtı politikalar yumuşayacak. Kripto para düzenlemeleri için ara seçimler önemli.”

Guy ayrıca bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) yaratılmasının kripto endüstrisine baskı uygulayan bir gelişme olacağını ifade etti.

İlgili: Merkez bankası resmi dijital parası (CBDC) nedir?

Geçen hafta ABD Hazine Bakanlığı, Amerikan değerlerini destekleyen ve finansal katılımı teşvik eden gelecekteki bir ödeme sistemi oluşturmak için olası bir ABD CBDC’sinin geliştirilmesi hakkında daha fazla araştırma yapılmasını tavsiye etmişti.

Kaynak

Etiketler: