Loading...
btc
BTC
0.22%
Bitcoin
64.287,37 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.500,98 USDT
bch
BCH
0.07%
Bitcoin Cash
383,23 USDT
xrp
XRP
-0.39%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.37%
Litecoin
73,89 USDT
bnb
BNB
-0.33%
Binance Coin
584,20 USDT
sol
SOL
0.58%
Solana
135,38 USDT
avax
AVAX
-6.07%
Avalanche
25,81 USDT
ada
ADA
-0.39%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
5,58 USDT
doge
DOGE
0.12%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.59%
Shiba Inu
0,00 USDT

Milyon takipçili analist ABD’nin kripto para planını açıkladı!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında büyük bir kitle tarafından takip edilen kripto analiz kanalı Coin Buraeu’nun analisti Guy, ABD’nin kripto para düzenlemeleri ile ilgili planını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Milyon takipçili analist ABD’nin kripto para planını açıkladı!

Bu yılın mayıs ayında piyasada yaşanan Terra şoku, güven bunalımı artırdı. Aynı zamanda ülkelerin kripto para düzenlemeleri için daha yoğun bir çalışma içerisine girmesine neden oldu.

kripto para

Kripto para regülasyonları birçok ülkenin gündeminde ancak dünyada merakla beklenen ABD’nin bu konuda nasıl bir pozisyon alacağı.  Kripto piyasasında büyük bir kitle tarafından takip edilen kripto analiz kanalı Coin Buraeu’nun analisti Guy, ABD’nin kripto düzenlemeleri ile ilgili planını ele aldığı bir yayın yaptı.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Guy, ABD’deki siyasi düzenin dijital varlık alanının gelişimini engellemek için yola çıktığını söylüyor. Analist, 2,1 milyon YouTube abonesi için yaptığı yayında Beyaz Saray’ın dijital varlıklara yönelik yeni çerçevesinin mevcut yönetimin sektörü “ezmeyi” hedeflediğini gösterdiğini belirtti.

“Açık olmak gerekirse, bu iyi değil. Mevcut yönetimin kripto para birimini ezmek istediği açık. Mantıken bu, çerçevede ortaya konan kripto politikası tavsiyelerinin başarısının nihayetinde ABD’deki bir sonraki seçimi etkileyeceği açık. Önümüzdeki ara seçimlerde kripto yanlısı politikacılar zemin kazanacak gibi görünüyor. 2024 seçimlerinin ne olacağı konusunda ise kimse tahminde bulunmuyor. Bir sonraki kripto boğa koşusunun gelmesi gereken zaman olduğu için bu daha önemli bir seçim olacak. Kripto yanlısı politikacılar önümüzdeki ara sınavlarda zemin kazanırsa kripto karşıtı politikalar yumuşayacak. Kripto para düzenlemeleri için ara seçimler önemli.”

Guy ayrıca bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) yaratılmasının kripto endüstrisine baskı uygulayan bir gelişme olacağını ifade etti.

İlgili: Merkez bankası resmi dijital parası (CBDC) nedir?

Geçen hafta ABD Hazine Bakanlığı, Amerikan değerlerini destekleyen ve finansal katılımı teşvik eden gelecekteki bir ödeme sistemi oluşturmak için olası bir ABD CBDC’sinin geliştirilmesi hakkında daha fazla araştırma yapılmasını tavsiye etmişti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.