Amerikan bankasından bu kripto paraya büyük övgü

Güncel Chainlink fiyat tahmini, Chainlink - LINK token gelecek ve beklentileri 2022-2025
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bank Of America, bir kripto paraya büyük övgüler yağdırdı. Bankaya göre merkezsiz finans (DeFi) sektöründeki TVL değerinin 203 milyar dolara büyümesindeki başlıca güç söz konusu coin.


Amerikan bankasından bu kripto paraya büyük övgü

Bank of America (BofA), kripto para projesi Chainlink’in büyük potansiyeline dikkat çekiyor. Bankaya göre, Chainlink’in merkezsiz oracle ağı, merkezsiz finans, sigorta, tedarik zinciri, oyun ve bahis projelerinin benimsenmesini daha da hızlandırabilir.

Amerikan bankasına göre son dönemde DeFi sektöründe kilitli toplam varlıkların değerinin (TVL) artmasındaki başlıca etken Chainlink. Bankanın ilgili raporunda şöyle deniliyor:

“Geçen yıl DeFi’nin benimsenmesi ve büyümesi, hibrit akıllı sözleşmeler veya kendi kendini yürüten ve kurcalamaya karşı korumalı dijital sözleşmeler üzerinden gerçekleşti. Bu oracle ağları piyasa fiyatları, günün saati, hava durumu ve GPS konumu gibi Oracle düğümleri aracılığıyla gerçek dünya verilerine doğrulanabilir ve güvenli bir şekilde erişim sağladı.”

İlgili – Chainlink nedir, geleceği nasıl? Güncel LINK coin haber ve gelişmeler

chainlink link

DeFi Llama’nın verilerine göre, kripto para sektöründeki düşüşe rağmen, DeFi sektörünün TVL değeri şu an 207.97 milyar dolar. Bu da Aralık 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek değerinden sadece yüzde 18 az.

Chainlink ise en büyük oracle ağı ve DeFi sektöründeki TVL’nin yüzde 95’inden sorumlu. Son bir yılda TVL değeri ise yüzde 188 arttı.


İlgili – Güncel Chainlink fiyat tahmini, Chainlink – LINK token gelecek ve beklentileri 2022-2025

Amerikan bankasının raporuna göre Chainlink ağını 1,000’den fazla proje kullanıyor. Associated Press, Swisscom ve AccuWeather dahil olmak üzere yaklaşık 800 şirket verilerinden para kazanmak için bu ağda düğümler (node) başlattı.

CoinGecko’nun verilerine göre, Chainlink’in yerel tokeni LINK şu an 16.64 dolardan işlem görüyor. 52.7 dolarda Mayıs 2021’de gördüğü ATH değerinin çok altında.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Amerikan bankasından bu kripto paraya büyük övgü
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.