1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. 2022 SEC raporlarından Bitcoin için boğa haber

2022 SEC raporlarından Bitcoin için boğa haber

2022 SEC raporlarından Bitcoin için boğa haber
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin önemli finansal denetleyici kuruluşu olan SEC’e gönderilen raporlarda Bitcoin’in sık sık geçmesi önemli bir gelişmenin habercisi. Öyle görünüyor ki kurumsalların gündemi artık kripto paralar. Bu aynı zamanda BTC’nin geleceği konusunda boğa bir sinyal.


2022 SEC raporlarından Bitcoin için boğa haber

ABD Menkul Kıymetler ve Komisyonu (SEC) ve Bitcoin, son yıllarda artan oranda birlikte anılmaya başlıyor. Son veriler şunu gösteriyor. 2022 yılında da SEC’e gönderilen finansal raporlarda Bitcoin geçmeye devam ediyor. Hatta burada bir artış söz konusu.

Kurumsal şirketler finansal faaliyetleri ile ilgili SEC’e sık sık rapor gönderir. Buna Bitcoin alımı ve BTC bakiyesi ile ilgili bilgiler de dahil. İşte, 2021 yılında SEC’e gönderilen 13F kodlu raporlarda Bitcoin artan oranda daha fazla yer almaya başladı. Tabii geçen sene ikinci ve üçüncü çeyrekte on-chain verilerin de azalması ile burada da bir düşüş olmuştu.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

2022 yılında Bitcoin cephesinde artış var

Son zamanlarda lider kripto para Bitcoin ile ilgili düzenlemeler ve benimsenme konusunda yapılan tartışmalarda bir artış var. Geçtiğimiz çeyrekte SEC raporlarında geçen Bitcoin atıfları yüzde 158 arttı. SEC kendisi de BTC konusunda daha fazla tartışma yapıyor.

2022 SEC raporlarından Bitcoin için boğa haber

SEC raporlarında geçen Bitcoin atıfları Kaynak: CoinMetrics

SEC raporları bir açıdan çok önemli. Başlıca sebebi kurumsalların kripto paralara olan ilgisini gösteriyor. Kurumsalların artan ilgisi ise Bitcoin ve kripto para piyasasındaki son büyük rallinin başlıca sebebi. Bitcoin fiyatı en son Kasım 2021’de 69,000 dolarda yeni tüm zamanların zirvesini gördü.

Kurumsallar aynı zamanda kripto paralara alternatif yatırım yöntemleri de sunuyor. Mesela bunlardan biri Grayscale’in Bitcoin Trust (GBTC) ürünü. Dünyanın bu alandaki en büyük Bitcoin yatırım ürünü.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin’de düşüş bitti mi?

Kaynak

Etiketler: