Loading...
btc
BTC
-0.38%
Bitcoin
67.061,02 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.479,87 USDT
bch
BCH
-0.54%
Bitcoin Cash
443,71 USDT
xrp
XRP
-0.5%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.58%
Litecoin
76,87 USDT
bnb
BNB
-0.85%
Binance Coin
597,35 USDT
sol
SOL
-1.61%
Solana
146,90 USDT
avax
AVAX
-1.39%
Avalanche
31,11 USDT
ada
ADA
-0.83%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-0.7%
Poladot
6,33 USDT
doge
DOGE
-1.43%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-1.33%
Shiba Inu
0,00 USDT

Binance borsasına bir soruşturma daha!

Binance CEO'su Bitcoin boğa koşusunu başlatacak katalizörü açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance US’a soşturma başlattı. Detaylar ve tüm gelişmeler haberimizde.

Binance borsasına bir soruşturma daha!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in düzenleyicilerle yıldızı bir türlü barışmadı. Geçtiğimiz yıl büyük düzenleyici baskılara maruz kalan kripto para borsası birçok ülkede uyarı almıştı.

Son olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binace US’in bazı şirketler ile olan ilişkilerini incelemeye aldı. The Wall Street Journal (WSJ), konuya yakın kaynaklara ulaştı ve incelemeyi doğruladı.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Kurumsal belgelere ve eski yöneticilere göre borsanın ilişkilerinin incelendiği iki şirket olan Sigma Chain AG ve Merit Peak Ltd., Binance’in kurucusu Changpeng Zhao’ya ait. SEC, bu iki şirketin, borsada kripto para ticareti yapan piyasa yapıcılar olarak tercihli muamele görüp görmediğini araştırıyor. Binance.US ise bağlı piyasa yapıcıların platformda işlem yapabileceğini belirtiyor.

İlgili: Binance (BNB) coin nedir?

Binance.US sözcüsü, FTX’in Sam Bankman-Fried’e ait Alameda Research ile olan ilişkisine atıfta bulunarak, piyasa yapıcıların hem geleneksel finans hem de kripto borsalarında işlem yapmasının yanlış bir şey olmadığına dikkat çekti. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise borsadaki herhangi bir suistimal iddiasını reddediyor.

Geçen yıl, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), yasadışı türev alım satımıyla ilgili endişelere dikkat çekerek Binance’e soruşturma başlatmıştı. Ülkemizde de Binance’e soruşturma açılmış ve ceza verilmişti. Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında yapılan denetimlerde tespit edilen ihlaller nedeniyle MASAK, kripto para borsasına 8 milyon TL ceza kestiğini duyurmuştu.

İlgili: Binance (BNB) coin fiyat tahmini

SEC’in gölgesi kripto para borsalarının üzerine düşmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta kripto kredi platformu BlockFi’i ile 100 milyon dolar karşılığında uzlaşmaya varan kurum, Gemini ve Celsius’u da inceliyor.

Binance borsasının kendi kripto parası olana Binance (BNB), ortaya çıkan haberlerin arasında anlık olarak 419 dolardan işlem görüyor. 69 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan BNB coin, piyasanin en değerli 4’üncü varlığı durumunda.

Günlük Binance coin (BNB) fiyat hareketleri

binance Binance borsasına bir soruşturma daha!

 

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.