1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Altcoin yatırımı için doğru zaman mı?

Altcoin yatırımı için doğru zaman mı?

Altcoin yatırımı için doğru zaman mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Altcoin yatırımı için doğru zaman mı? Çünkü öyle görünüyor ki altcoin piyasası değeri önemli bir direnç seviyesini kırdı.


Altcoin yatırımı için doğru zaman mı?

140 milyar doların üzerine çıkan altcoin piyasasının toplam değeri, birkaç yıllık direnç seviyesini kırdı. Tabii bunun sürpriz olmaması gerekiyor. Çünkü son birkaç aydır birçok altcoin gerçekten de momentum dolu anlar yaşadı.

Ethereum (ETH) 2.0 çevresindeki gelişmeler ve merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörünün yükselişi, altcoin piyasası değerini artırdı. Sonuçta son çeyrekte Bitcoin’in piyasa hakimiyeti oranı da bir miktar düştü.

Kripto analisti @rektcapital, bugün yazdığı tweetlerde, altcoin piyasası değerinin önemli bir direnç seviyesinin üzerine çıktığını belirtti. Altcoin piyasası değeri artık 140 milyar dolar seviyesinin üzerinde.

2019 yılı Haziran ayı ortasında altcoinlerin toplam değeri 139 milyar doları geçememişti. Hem de altcoinlerin birkaç hafta süren yükselişine rağmen.

Altcoin yatırımı için doğru zaman mı? Çünkü öyle görünüyor ki altcoin piyasası değeri önemli bir direnç seviyesini kırdı.

Altcoin yatırımı için doğru zaman mı? Piyasa değeri direnci kırdı – Kaynak: Twitter

İlgili – Kripto camiasının en bağımsız coini hangisi?

Altcoin piyasası değeri ilk defa 140 milyar dolar seviyesini Kasım 2017’de kırmıştı. O zaman piyasaya çoğunlukla spekülasyonların yön verdiği boğa koşusu hakimdi. Sonuçta altcoin piyasayı yükselerek 2018 yılının başında 541 milyar doları görmüştü.

Mevcut değeri üzerinden, altcoin piyasası değerinin Ocak 2018’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 73 gerisinde olduğunu söyleyebiliriz. 2018 boyunca devam eden bir yıllık ayı piyasası döneminde altcoin piyasası yüzde 90 gerilemişti.

Bu düşüşten sonra 140 milyar dolardan 180 milyar dolara kadar bir direnç aralığı oluştu. Bu iki seviyenin de üzerine bir çıkış her zaman bir ayı dönüşüme işaret ediyordu. Şimdiki sıçramaya ise yeni bir altcoin sezonunun başladığına yönelik umutlar yön veriyor.

2020 kripto alanında DeFi hakimiyeti

Bu arada 2020 yılında kripto para endüstrisinde Defi’nin yıldızının parladığını görüyoruz. Birçok DeFi tokeni rekor üstüne rekor kırıyor. Mesela Chainlink (LINK) son birkaç haftada yeni tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti ve değerini ikiye katladı.

İlgili – 10 günde fiyatını ikiye katlayan DeFi tokenleri – Yükseliş sürer mi?

Ayrıca DeFi protokollerinde kilitli varlıkların değeri de yılın başındaki 680 milyon dolardan 4.69 milyar dolara çıktı.

Gelişen ve değerine değer katan diğer altcoinlere örnek olarak Compound (COMP), Balancer (BAL), ve yEarn.finance (YFI) gösterilebilir. Ethereum ve Cardano (ADA) ile ilgili temellerle ilgili gelişmeleri de unutmamak gerek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.