Loading...
btc
BTC
-0.1%
Bitcoin
63.728,95 USDT
eth
ETH
-0.1%
Ethereum
3.080,89 USDT
bch
BCH
-0.77%
Bitcoin Cash
483,07 USDT
xrp
XRP
-0.12%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-0.27%
Litecoin
79,73 USDT
bnb
BNB
0.34%
Binance Coin
539,45 USDT
sol
SOL
-0.37%
Solana
135,72 USDT
avax
AVAX
-0.79%
Avalanche
34,49 USDT
ada
ADA
-0.65%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.47%
Poladot
6,67 USDT
doge
DOGE
-0.46%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
0.17%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto camiasının en bağımsız coini hangisi?

Bitcoin Liquid (Likit) yan zincir
Bitcoin Likit Yanzincir Nedir? Bitcoin için Neden Önemlidir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto camiasının en bağımsız coini hangisi? Analiz şirketi Skew bir grafik paylaştı. Buna göre ADA, LINK ve Bitcoin arasındaki korelasyon, BTC ile diğer altcoinler arasındaki korelasyona göre çok daha zayıf. Buna USDT de dahil.


Kripto camiasının en bağımsız coini hangisi?

Analiz şirketi Skew, kripto camiasının en bağımsız coinlerinin Cardano (ADA) ve Chainlink (LINK) olduklarını düşünüyor. Çünkü bunlar Bitcoin ile daha az korelasyon içinde. BTC ile diğer altcoinlerin (bunlara Tether de dahil) çok daha fazla korelasyona sahip olduğu bilinen bir şey.

Skew şöyle diyor: “Büyük piyasa değerine sahip kriptolar arasında Bitcoin ile sıfır korelasyonu olanlar da görmeye başlıyoruz. ADA ve LINK, BTC ile daha az korelasyon içeriyor.”

Kripto camiasının en bağımsız coini hangisi? Analiz şirketi Skew bir grafik paylaştı. Buna göre ADA, LINK ve Bitcoin arasındaki korelasyon, BTC ile diğer altcoinler arasındaki korelasyona göre çok daha zayıf. Buna USDT de dahil.

Skew, bu bilgileri paylaştığı tweetine bir de grafik ekledi. Burada ADA ve LINK’in Bitcoin ile çok daha az korelasyon içinde olduğu görülüyor. İlk 10 arasında bu ikisi dikkat çekiyor.

İlgili – ChainLink durdurulamıyor – Bakın LINK kaç dolar oldu

Hatta, bu iki varlık, BTC ile en az korelasyona sahip. Top 10 arasında en büyük korelasyon BTC ile Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) ve Litecoin (LTC) arasında ve 0.7 değerine sahip.

Bu yılın başlarında Santiment analistleri de bir rapor paylaşarak, Bitcoin ile en popüler stabilcoin olan USDT arasında ters bir korelasyon olduğunu duyurmuştu. Bundan dolayı, kripto borsalardaki USDT miktarı, Bitcoin’in işlem gördüğü seviyeyi doğrudan etkiliyor.

Eğer korelasyon düz orantılı ise varlıkların fiyatı aynı yönde hareket etme eğilimi gösterirler. Ancak eğer korelasyon zayıfsa, o zaman bir altcoinin Bitcoin’den bağımsız hareket etme fırsatı daha fazla oluyor.

Chainlik, Mart çöküşünden sonra yüzde 956 yükseldi

LINK kısa süre önce büyük bir yükseliş ile piyasaya sürpriz yaptı. Kripto para 4.75 dolardan 9 dolara ve şimdi de 14 dolara kadar çıktı.

9 Ağustos Pazar günü ise yüzde 37 yükselen LINK, kısa süreliğine de olsa OnChainFx’de üçüncülüğe yükseldi. Şu an CoinMarketCap sıralamasında altıncı sıraya çıktığını görüyoruz. Son zamanlarda yaptığı işbirliklerinin burada etkisi var.

Cardano (ADA) beklenen Shelley güncellemesini yaptı

Cardano ise 31 Temmuz’da resmen uzun süredir beklenen Shelley güncellemesini yaptı. Kurucusu Charles Hoskinson’a göre, bu hard fork platformu tamamen merkeziyetsiz hale getirecek ve Cardano’da akıllı sözleşmelerin, dapp’lerin ve yerel varlıkların ortaya çıkmasını sağlayacak.

İlgili – Cardano sonunda büyük güncellemesini gerçekleştirdi: İşte bilmeniz gerekenler

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.