BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Siz siz olun Bitcoin şifrenizi sakladığınız Zip dosyasının şifresini unutmayın!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Siz siz olun Bitcoin şifrenizi sakladığınız Zip dosyasının şifresini unutmayın!

Siz siz olun Bitcoin şifrenizi sakladığınız Zip dosyasının şifresini unutmayın!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin şifrenizi (private keys) sakladığınız dosyaları ve evrakları iyi saklamanız gerekiyor. Aksi takdirde yüzbinlerce dolar değerinde kayıplarla karşılaşabilirsiniz.


Bitcoin şifrenizi iyi saklayınız!

Bitcoin bazıları için oldukça yeni bir kavram ve yeni bir teknoloji. Bu yeniliğe ayak uyduramayan bazı Bitcoin yatırımcıları, birikimlerini küçük bir hatadan dolayı kaybedebilirler. İsmi açıklanmayan bir Bitcoin yatırımcısı, Ocak 2016 tarihinde 10,000 dolarlık Bitcoin satın alıyor. Bu Bitcoin’lere ait olan private keys’leri bir zip dosyasına kaydediyor. Bu yatırımcı zip dosyasının şifresini ise unutuyor.

İsmi açıklanmayan Bitcoin yatırımcısı, Pyrofex’e zip dosyasının şifrelerini kırmak için başvuruyor. The Guy mahlasını kullanan yatırımcı, şanslı sayılabilecek kripto para yatırımcılarından çünkü Pyrofex söz konusu zip dosyasının şifresini kırıyor. Bugünün fiyatı ile The Guy, 300,000 dolarlık Bitcoin’lerini kurtarıyor. The Guy, Bitcoin’lerini kurtaran Pyrofex isimli firmaya 100,000 dolarlık ödemede bulundu.

The Guy, şifrelerini kırdırmak için dosyayı Pyrofex’e verdiğinde oldukça tedirgindi. Pyrofex, çalışanlarının dosyayı kırdıktan sonra private key’lere el koysaydı The Guy’ın iddia edebileceği hiçbir şey olmazdı.

Basit hatalardan dolayı kaybedilen Bitcoin’ler Hoollywood yapımı dizilere ve filmlere de konu oluyor.

İlgi ile takip edilen Big Bang Theory isimli dizinin 11’inci sezonunun 9’uncu bölümü Bitcoin madenciliği yapılan bir laptop’un kaybedilmesini konu ediyor. “The Bitcoin Entanglement” başlığı ile Kasım 2017’de yayınlanan bölümde dizinin kahramanlarından Leonard Hofstadter, 2-3 yıl önce madencilik yaptığı eski Laptop’unu aramaya başlar.

Dizinin devamını çeşitli platformlardan izleyebilirsiniz.

Leonard’ın ve The Guy’ın düştüğü duruma birçok Bitcoin ve kripto para yatırımcısı düşebiliyor. Bozulan Bitcoin wallet’larından  Bitcoin’leri kurtarmak çok zor olabiliyor. Benzer şekilde unutulan şifreleri kurtarmak her zaman kolay olmuyor.

Kaynak   

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.