1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Altcoin sezonu başlıyor mu? Metriklerde hareketlilik başladı!

Altcoin sezonu başlıyor mu? Metriklerde hareketlilik başladı!

Altcoin sezonu başlıyor mu? Metriklerde hareketlilik başladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında birkaç gündür gözle görülen bir hareketlilik yaşanıyor. Yeni bir altcoin sezonu başlıyor mu? Detaylar haberimizde.

Altcoin sezonu başlıyor mu? Metriklerde hareketlilik başladı!

Kripto para piyasasında birkaç gündür gözle görülür bir hareketlilik yaşanıyor. Bitcoin 22,000 dolarlık seviyeyi zorlarken altcoinler de de görünüm genel olarak pozitif. Özellikle son yedi günlük getiriler yatırımcılar açısından umut verici.

Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 21,905 dolardan işlem görürken altcoinlerin lideri olan Ethereum, 1,228 dolardan fiyatlanıyor. Son haftadaki yükseliş eğilimi kripto para piyasasının toplam değerini yeniden 1 trilyon dolara yaklaştırdı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin fiyat hareketleri (Haftalık)

 

Altcoin sezonu başlıyor mu? Metriklerde hareketlilik başladı!

 

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %75 daha düşük seviyede işlem görmeye devam etse bile, zincir içi aktivite altcoin ticareti hakkında ilginç gerçekleri ortaya çıkarıyor.

Kripto ticareti veri sağlayıcısı CryptoQuant’a göre, birkaç borsada altcoinlerde önemli eylemler var. Bitcoin çevresindeki nispeten sakin bir atmosfere rağmen. Balinaların borsalarda altcoin biriktirdiği analizlerden açıkça görülüyor.

altcoin

CryptoQuant analistleri Bitcoin’de son günlerde devam eden düşüş beklentisinin son birkaç günlük yükselişle beraber bir rahatlama yarattığına da dikkat çekti.

Kripto borsalarda yaşanana bu zincir üstü hareketlilik bazı analistler tarafından kripto paraların dip seviyelerini gördüğünü ve bir yükseliş başladığı şeklinde de değerlendiriliyor.

Ancak yatırımcıların temkinli davranmasında fayda olacağını söyleyen görüşlerde mevcut. Zira küresel piyasalar üzerindeki enflasyonist merkez bankalarını katı para politikalarına ve faiz artışlarına yönlendiriyor.

İlk 10 içerisindeki altcoinler arasında en yüksek haftalık getiri %20 ile Solana’da. AVAX’ta son yedi günün dikkat çeken kripto paralarından biri AVAX, son 7 günde %30’a yakın değer kazandı. Ripple ise %10 artış sağladı.

İlgili: Solana (SOL) fiyat tahmini

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: