BTC : 84253 ₺ ETH : 2930 ₺ XRP : 1.912 ₺ LTC : 369 ₺ USDT : 7.619 ₺ XLM : 0.6025 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Ezber bozan veriler – Altcoin fiyatlarını Ethereum domine ediyor, Bitcoin değil

Ezber bozan veriler – Altcoin fiyatlarını Ethereum domine ediyor, Bitcoin değil

Ezber bozan veriler – Altcoin fiyatlarını Ethereum domine ediyor, Bitcoin değil
0

Altcoin fiyatlarını Ethereum domine ediyor, Bitcoin değil. Bu yönde ezber bozan bir görüşü bir trader dile getirdi. Trader aynı zamanda ETH fiyatı ile piyasa değeri arasındaki benzerliğe dikkat çekiyor.


Altcoin fiyatlarını Ethereum domine ediyor, Bitcoin değil

Ethereum, piyasa değerine göre en büyük altcoin. Genel kabul gören bir kanı var. Buna göre Bitcoin fiyatının yükselmesi durumunda, diğer altcoinlerin çoğunun da fiyatının yükseleceği farz ediliyor. İyi bilinen bir trader olan CryptoCapo ise bunun tam aksini gösteren veriler paylaştı. Ona göre altcoin fiyatlarını Ethereum yönlendiriyor. Bitcoin değil.

Kripto para sektöründe genel olarak kabul gören başka bir kanına göre, boğalar geldiğinde Bitcoin liderliğe geçer ve en hızlı şekilde yükselenlerden olur. Ayılar dümene geçtiğinde ise BTC en yavaş hızla gerileyen kripto para. Bundan dolayı genel olarak BTC fiyatının piyasanın geri kalanına yön verdiği düşünülüyor. Buna rağmen CryptoCapo’nun paylaştığı veriler ve grafik aksini söylüyor ve piyasada farklı bir görüş oluşmasına da öncülük edebilir. Tradere göre, ETH fiyatı ile piyasa değeri arasında doğrudan bir bağlantı var.

İlgili – Ethereum değer saklama aracına dönüşebilir mi?

koinmedya_brave

Altcoin fiyatlarını Ethereum domine ediyor, Bitcoin değil. Bu yönde ezber bozan bir görüşü bir trader dile getirdi. Trader aynı zamanda ETH fiyatı ile piyasa değeri arasındaki benzerliğe dikkat çekiyor.

Altcoin fiyatlarını Ethereum domine ediyor

Ethereum fiyatı ve piyasa değeri arasında bir kıyaslama

Ethereum fiyatı ve piyasa değeri arasında bir kıyaslama ETH/BTC grafiği üzerinden yapıldı. Bu araştırmaya göre, Ethereum fiyatı yükseldiğinde, söz konusu ETH/BTC grafiği olduğu için burada ETH’nin Bitcoin’den daha hızlı büyüdüğü zamanlara dikkat çekiliyor.

CryptoCapo tweetinde şöyle diyor: “ETH ve kripto piyasası değeri artık pozitif bir korelasyona sahip. Bu da ETH’nin piyasaya yön verdiği anlamına gelir. Fiyat yükseldiğinde, ETH’yi long yapmak daha iyi (BTC ile kıyaslandığında).”

CryptoCapo’nun paylaştığı grafik açık bir şekilde Haziran 2019’dan bu yanan piyasa değerinin ETH fiyatını takip ettiğini gösteriyor. Fiyat yükseldiğinde piyasa değeri de yükseliyor. Düştüğünde de tam tersi.

İlgili – Kripto kredi şirketi BlockFi, Bitcoin ve Ethereum faiz oranlarını artırıyor

ETH, BTC’den daha kârlı mı?

Buna rağmen bu tweet ETH BTC’den daha kârlıdır gibi bir yanlış anlaşılmaya da yol açtı. Bunu kimse söylemiyor ve bu tahmin edilemez de. Yine de piyasa ETH’nin tarafında olanda Ethereum long yapılabilir. Tam tersi durumda da short daha uygun olur.

Bu veriler 310 günlük bir dönemi kapsıyor. Eğer bu formasyon böyle devam ederse, doğru bilinen bazı görüşler değişmeye başlar.

Kaynak

Etiketler: