Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
64.946,68 USDT
eth
ETH
-0.24%
Ethereum
3.148,30 USDT
bch
BCH
-0.92%
Bitcoin Cash
510,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.55%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
-0.21%
Binance Coin
569,69 USDT
sol
SOL
-0.9%
Solana
149,87 USDT
avax
AVAX
-0.67%
Avalanche
38,05 USDT
ada
ADA
-0.73%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-0.38%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
-0.74%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD’nin en köklü bankasından dev stabil coin açılımı!

ABD'nin en köklü bankasından dev stabil coin açılımı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin en köklü bankası stabil coin açılımı ile yeniden gündemde! Wall Street devi, Circle’ın stable coini USDC için muhafaza hizmeti veren en büyük kuruluş olmaya hazırlanıyor!

Wall Street devinden heyecan veren stabil coin açılımı!

Circle, kripto para biriminin benimsenmesine öncülük eden Wall Street devlerinden biri olan BNY Mellon ile anlaştı. Bu anlaşma ile birlikte BNY Mellon, USD Coin (USDC) için muhafaza hizmeti sunan en büyük kurum olacak.

ABD'nin en köklü bankasından dev stabil coin açılımı!

ilgili: Stabil coin nedir? Öne çıkan Stabil Coinler hangileridir?

Circle, BNY Mellon ile ortak oluyor!

31 Mart tarihli bir basın açıklamasına göre, iki taraf arasında kurulan bu yeni ortaklık, “dijital ve geleneksel pazarlarda çeşitli konularda tarafların birbirinin uzmanlık alanından faydalanmasını kolaylaştıracak.”

Bunlar arasında, eski ve dijital sermaye piyasaları arasında köprü oluşturma, yatırım yönetimi, dijital varlık saklama, fiat ve fiat dışı ödemeler için nakit yönetimi ve “uzlaşma amacıyla dijital nakit araştırmaları gibi konular yer alıyor.

Bankanın Dijital Varlık Hizmeti CEO’su ve Başkanı Roman Regelman ortaklığı şöyle yorumladı:

“USDC rezervlerinin muhafaza edilmesindeki rolümüz, güven ve yeniliğin iç içe olduğu rolümüze dayalı olarak, daha büyük bir pazar yerini desteklemek ve müşterilere değer katmaktır.” – 

Ayrıca Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire de BNY ile kurulan bu ortaklığın, şirketin “güvenden ödün vermeden geleneksel finansal hizmetler ile gelişen dijital varlık piyasaları arasında köprüler kurmasını” sağlayacağını sözlerine ekledi.

50 milyar doları aşan bir piyasa değeri ile en hızlı büyüyen stabil coinler arasında yer alan USDC, piyasa değerine göre beşinci; stabil coinler arasında ise en büyük ikinci kripto para birimidir. Yani diğer stabil coinlerle karşılaştırıldığında, önünde yalnızca Tether (USDT) var. 

Bank of New York Mellon (BNY Mellon), temeli 18. yüzyılın sonlarına kadar uzanan ABD’nin en eski bankacılık kuruluşudur. Aynı zamanda Wall Street’in kriptoyu benimsemesine öncülük eden kurumlardan biridir.

ABD'nin en köklü bankasından dev stabil coin açılımı!

Banka ilk olarak 2021’in başlarında, artan talebin bir sonucu olarak kurumsal müşterilerine Bitcoin saklama hizmetleri sağlamayı planladığını açıklamıştı. O zamandan beri de BNY, dijital varlıkla ilgili faaliyetlere yoğunlaştı. Daha sonra saklama hizmetlerini İrlanda’ya genişletti ve ardından (daha sonra SEC tarafından reddedilen) Bitcoin ETF’sinin hizmet sağlayıcısı olmak için SkyBridge ile işbirliği yapacağını söyledi.

Ayrıca banka, dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscal’e ait Bitcoin Trust ürününün borsada işlem gören bir fona dönüşmesine yardımcı oldu.

Bu arada SEC, Grayscale’in başvurusunu onaylayıp onaylamama konusunda henüz bir karara varmadı. Ancak şirket kısa süre önce, başvuru reddedilirse Komisyona dava açacağına dair açıklamalarda bulundu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.