1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. ABD’den tüm dünyayı etkileyecek kritik Bitcoin ve kripto para adımı

ABD’den tüm dünyayı etkileyecek kritik Bitcoin ve kripto para adımı

ABD’den tüm dünyayı etkileyecek kritik Bitcoin ve kripto para adımı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD, Bitcoin ve kripto para regülasyonlarıyla ilgili yeni bir belge yayımladı. Öyle görünüyor ABD bu düzenlemelerin uluslararası alanda da etkili olmasını istiyor. https://remotepilot101.com Yeni gelişmenin ayrıntılarına bakalım.


ABD’den tüm dünyayı etkileyecek kritik Bitcoin ve kripto para adımı

ABD Hazine Bakanlığı, bir basın bildirisi yayımlayarak, kripto para ve dijital varlıkların tüm ülkelerde eşit uluslararası regülasyonlara sahip olması gerektiğini bildirdi. Bunun için de bakanlık “Dijital Varlıklara İlişkin Uluslararası Katılım Çerçevesi” başlıklı bir belge yayımladı. Bitcoin ve kripto para alanının uluslararası düzeyde düzenlenmesi için hazırlanan bu çerçeve, ABD Başkanı Joe Biden’ın özel başkanlık kararnamesi ile hazırlandı.

Biden, söz konusu başkanlık kararnamesini 9 Mart 2022 tarihinde imzalamıştı. Bu kararnamenin amacı, kripto ve dijital varlıkların “potansiyelinden yararlanmak” ve potansiyel risklerini azaltmak olarak açıklanmıştı. Kararname, bu sorunları ele almak için uluslararası işbirliğinin önemini de vurguluyor.

İlgili – Bitcoin ve kripto para regülasyonları nedir? Regülasyonların kripto piyasalar üzerindeki etkileri

ABD Hazinesi’nin bu çerçevesi ile tüketiciler, yatırımcılar ve işletmelerin dijital varlıkların getirdiği risklerden korunmaya çalışılacak deniliyor. Ayrıca finansal sistemin “güvenliğini ve sağlamlığını” sürdürmesi de amaçlanıyor. Bu nedenle, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) ve ABD’nin diğer “değerler ve yasal gereklilikleri ile uyumlu teknolojilerin” benimsenmesi ve geliştirilmesi teşvik edilecek ifadeleri yer alıyor açıklamada.

Kripto para sektörünün geleceği

Bu alanda uluslararası işbirliğinin önerime vurgu yapılarak şöyle deniliyor:

“Bu nedenle, kamu otoriteleri, özel sektör ve diğer paydaşlar arasındaki uluslararası işbirliği, yüksek düzenleyici standartların ve eşit bir oyun alanının korunması, güvenli ve uygun maliyetli finansal hizmetlere erişimin genişletilmesi ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere yurtiçi ve sınır ötesi ödemelerin maliyetinin düşürülmesi için kritik öneme sahiptir. Buna kamu ödeme sistemlerinin sürekli modernizasyonu da dahil.”

İlgili – Ethereum fiyatında kritik dirence kadar yükseliş: Güncel ETH teknik analizi

Her ne kadar ABD, uluslararası alanda kripto düzenlemelerinde eşitlik istese de henüz kendi federal kurumları arasında kripto regülasyonlarında açık bir ortam sağlayamıyor. İki ana finansal düzenleyici kurum, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), yeni oluşan varlık sınıfı üzerindeki yetkilerine karar veremiyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında 22,000 doların üzerine yükseliş: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak