Loading...
btc
BTC
0.33%
Bitcoin
64.354,88 USDT
eth
ETH
-0.62%
Ethereum
3.496,52 USDT
bch
BCH
0.44%
Bitcoin Cash
384,64 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.2%
Litecoin
74,02 USDT
bnb
BNB
-0.02%
Binance Coin
586,00 USDT
sol
SOL
0.3%
Solana
135,00 USDT
avax
AVAX
-9.04%
Avalanche
25,00 USDT
ada
ADA
-0.29%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
0.61%
Poladot
5,65 USDT
doge
DOGE
-0.19%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
1.01%
Shiba Inu
0,00 USDT

Fed Başkan Yardımcısı’ndan flaş kripto para açıklaması!

fed Kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Fed Başkan Yardımcısı Lael Brainard, kripto para piyasası hakkında flaş bir açıklama yaptı. Detaylar haberimizde.

Fed Başkan Yardımcısı’ndan flaş kripto para açıklaması!

Kripto para piyasası geçtiğimiz kasım ayında 3 trilyon dolarlık toplam değere ulaştığında büyük bir kitlesel benimseme başladı. Piyasa büyüklüğü kripto paralara ilgiyi artırdı. Piyasa o günden bugüne değerinden 2 trilyon dolardan fazla sildi. Ancak kripto piyasası sahip olduğu büyüklük ile hala ülkelerin gündeminde.

Kripto para piyasasının toplam hacmindeki değişim (Tüm zamanlar)

Fed Başkan Yardımcısı’ndan flaş kripto para açıklaması!

 

Regülasyon çalışmaları hemen hemen her ülkede tartışma konusu. Ancak dünya ekonomisindeki yeri ile ABD birçok düzenleyici tarafından yakından takip ediliyor. Kripto para madenciliğinin de yoğun bir şekilde yapıldığı ABD’nin yetkili isimlerinden piyasanın düzenlenmesine dair açıklamalar gelmeye devam ediyor.

İlgili: Kripto para nedir?

Son olarak kripto piyasasındaki son düşüşün ana aktörlerinden biri olan Fed’in Başkan Yardımcısı Lael Brainard, bu konuya değindi.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Brainard, hala kontrol altındayken kripto hakkında daha fazla düzenleme yapılması çağrısında bulunuyor. Brainard, 8 Temmuz’da Bank of England Konferansı’nda yaptığı konuşmada, bugüne kadar kripto paraların geniş sistemik risk oluşturacak şekilde çekirdek finansal sistemle yeterince bağlantılı hale gelmediğini belirtti. Ancak düzenlemenin hala mümkün olan en kısa sürede yapılması gerektiğini vurguladı.

“Kripto ekosistemi, finansal sistemin istikrarı için risk oluşturabilecek kadar büyük veya birbirine bağlı hale gelmeden önce, kripto finansal sisteminin sağlam bir şekilde düzenlenmesi için temellerin şimdi oluşturulması önemlidir.”

Brainard, özellikle stabilcoinleri ve bankaların kripto faaliyetlerine artan katılımını, “çekirdek finansal sisteme artan yayılma riskleri” nedeniyle endişe duyulan alanlar olarak vurguladı.

Ancak bu konudaki temel sorunlardan biri Fed Başkan Yardımcısı’nın konuşmasında da vardı. Genel olarak düzenleme çağrıları yapılmasına rağmen düzenlemeye ilişkin bir fikir beyan edilmemesi kripto regülasyonlarının tıkandığı ana nokta oluyor. Ülkemizde de çalışmaların yapıldığını biliyoruz ancak birçok ülkede olduğu gibi henüz somut bir adım atılmadı.

Canlı Bitcoin fiyatı

Canlı Ethereum fiyatı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.