1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple SEC davasına rağmen, ABD’liler XRP almak için “O” borsaya koştu!

Ripple SEC davasına rağmen, ABD’liler XRP almak için “O” borsaya koştu!

Ripple SEC davasına rağmen, ABD’liler XRP almak için “O” borsaya koştu!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SEC ile devam eden Ripple davasına rağmen, ABD’de XRP’nin benimsenmesi artıyor! Popüler bir merkezsiz borsa, XRP almak için yakın zamanda başlattığı kripto hizmetine başvuran ABD vatandaşlarının sayısını ve ne kadar token satın aldıklarını açıkladı.

ABD vatandaşları XRP almak için On XRP’yi kullanıyor!

Popüler bir merkezsiz borsa olan OnXRP, ABD vatandaşları arasında Ripple (XRP)’a yönelik benimsenmede büyük bir artış olduğunu duyurdu. Borsa tarafından bugün yapılan duyuruya göre, toplam 1.329 ABD vatandaşı, kredi kartı ve Apple Pay kullanarak, XRP satın almak için OnXRP’nin fiat on-ramp çözümünden yararlandı.

Ripple SEC davasına rağmen, ABD'liler XRP almak için "O" borsaya koştu!

İlginizi çekebilir:

Ripple grafiğinde dip işaretleri! – XRP yükselir mi?

OnXRP, Banxa ile yapılan işbirliği kapsamında başlatılan on-ramp çözümü aracılığıyla 2 milyon XRP tokeninin satın alındığını belirtti:

 

“@BanxaOfficial ile rampa çözümümüz aracılığıyla 2 milyon dolarlık XRP satın alındı. Toplamda kredi kartı veya ApplePay ile satın alan 1.329 ABD vatandaşı var.”

Merkezsiz borsa, yaptığı bu duyurunun devamında; Coinbase de dahil olmak üzere ABD’deki büyük kripto para borsalarının XRP’yi platformlarından kaldırma kararına rağmen, havale tokenin başarıya ulaşabildiğini aktardı.

Hatırlayacak olursak; Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ripple aleyhine açılan davanın ardından, ABD merkezli kripto para borsaları XRP’yi delist etmişti.

Bu borsalar, SEC’in yaptırımlarına maruz kalmamak için, yine SEC’in menkul kıymet olarak kabul ettiği XRP’yi platformlarından kaldırarak, kendilerince tedbir almış oldu.

Ve maalesef ki; XRP’nin ABD merkezli borsalardan çıkarılması, kripto para biriminin dünyanın çeşitli yerlerinde, özellikle de Amerika Birleşik Devletleri’nde benimsenmesini olumsuz etkiledi.

Ancak bu talihsiz gelişmeye yanıt olarak OnXRP, ABD sakinlerinin XRP satın alabilecekleri fiat on-ramp çözümünü başlattığını duyurdu.

Hizmet, New York ve Hawaii hariç tüm ABD eyaletlerinde kullanıma sunuldu.

“Merkezsiz platformumuzda “nakit” veya doğrudan https://dex.onxrp.com/onRamp adresinde bulabileceğiniz @BanxaOfficial tarafından desteklenen fiat on-ramp çözümümüzü sunuyoruz. Küresel ve ABD vatandaşları (NY ve Hawaii dışında) artık XRP’yi kredi kartı ve Apple Pay kullanarak kolayca satın alabilirler.”

İlginizi çekebilir:

Uzmanlardan müthiş Ripple yorumları ve fiyat tahminler

Ripple nasıl alınır? – XRP almadan önce bilmeniz gereken her şey!

Ripple CBDC ile ilgili büyük duyuruya hazırlanıyor! 

Kaynak

Etiketler: