Ripple grafiğinde dip işaretleri! – XRP yükselir mi?

Ripple grafiğinde dip işaretleri! - XRP yükselir mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple (XRP), kripto piyasasındaki birçok varlıkla birlikte, son günlerde kısa vadeli kazançlar kaydetti. Bir yandan popüler kripto para birimi, üç haftadır devam eden zayıf fiyat hareketini geride bırakmaya çalışırken; diğer yandan da yatırımcılar, dip seviyeye dair işaretler arıyor. Peki XRP yükselir mi?

Ripple XRP yükselir mi?

Son yedi günde neredeyse %10’luk kazançlar kaydeden Ripple (XRP) fiyatı, 10 Eylül’de 0,36 dolarla zirve yaptı. Şimdi yükseliş kısmen devam ederken; yatırımcılar varlığın bu kazanımları koruyup koruyamayacağını merak ediyor.

(Ripple’ın yerel tokeni XRP, yazımızı yayına hazırladığımız sırada 0,35 dolardan işlem görüyor.)

Peki XRP yükselir mi?

Ripple grafiğinde dip işaretleri! - XRP yükselir mi?

7 günlük XRP fiyat grafiği – Kaynak: CoinMarketCap

Esasen XRP fiyatındaki artış, yedi gün boyunca devam eden satın alma baskısından kaynaklandı. Varlığın 4 Eylül’de 16.34 milyar$ olarak kaydedilen piyasa değeri ise 11 Eylül itibariyle, %8.5 artışla 17.73 milyar$’a ulaştı.

İlginizi çekebilir:

Uzmanlardan müthiş Ripple yorumları ve fiyat tahminleri


Ripple nasıl alınır? – XRP almadan önce bilmeniz gereken her şey!

Ripple CBDC ile ilgili büyük duyuruya hazırlanıyor! 

Ripple XRP teknik analizi dibe işaret ediyor!

Genel olarak teknik göstergeler olası bir dibe işaret ederken, boğaların güçlendiğine dair işaretler de artıyor. Örneğin; hareketli ortalama, token için ‘satın alma’ sinyali veriyor.

 

Ripple grafiğinde dip işaretleri! - XRP yükselir mi?

 

Şu anda XRP’nin fiyat görünümü, CoinMarketCap kripto topluluğunun beklentileri ile uyumlu ve pozitif duyarlılık gösteriyor. Daha önce KoinMedya olarak bahsettiğimiz gibi; topluluk, XRP’nin eylül ayı sonuna kadar ortalama 0,49$ olacağını ve mevcut fiyattan yaklaşık %40’lık bir büyüme kaydedeceğini tahmin ediyor.

İlgili: Güncel Ripple teknik analizi – XRP fiyatında %25’lik ralli işaretleri! 

Tabii ki, Bitcoin’in fiyat hareketlerinin yanı sıra, XRP ile ilgili beklentiler büyük ölçüde, Ripple ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) arasında devam eden davaya bağlı.

Peki Ripple SEC davası nasıl sonuçlanır?

Ripple ve üst düzey iki yöneticisi, kayıt dışı bir menkul kıymet teklifi yoluyla 1,3 milyar doların üzerinde para toplamakla suçlanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir hukuk müşaviri ve aynı zamanda bir XRP savunucusu olan Jeremy Hogan, her iki tarafın da argümanlarını ortaya koyduğuna dikkat çekerek, neredeyse iki yıl süren davada sona yaklaşıldığını ve bir anlaşmanın yapılmak üzere olduğunu iddia ediyor.

Ayrıca 5 Eylül’de attığı bir tweette Hogan, anlaşmanın en geç bu yılın kasım ayına kadar gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

Dava Ripple lehine sonuçlanırsa, XRP muhtemelen değer kazanacak. Ancak mahkeme XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna karar verirse, muhtemelen fiyatı düşecek.

Eğer mahkeme XRP’nin menkul değer olduğuna karar verirse; Ripple şirketi ve yöneticileri, ciddi ceza-i müeyyidelerle karşılaşacak. Çünkü bu durumda Ripple şirketi illegal biçimde piyasaya menkul kıymet sunmuş olacak. Ancak bazıları, XRP’nin ABD’de tahvil olarak kabul edilse bile; küresel olarak kullanıldığını ve bu nedenle SEC tarafından açılan davanın tek başına, XRP’nin sonu anlamına gelmeyeceğini söylüyor.

Çünkü Ripple’ın müşterilerinin %90’ı ABD’de değil ve XRP’nin işlem hacminin %90’ı, ABD dışındaki borsalarda gerçekleşiyor. Ve dahası XRP, Singapur, İngiltere, İsviçre ve Japonya gibi birçok ülkede düzenleyiciler tarafından tahvil olarak görülmüyor.

Tersi durumunda ise rahatlayan XRP yatırımcıları, yeni bir yatırım dalgası başlatabilir. Ve XRP fiyatlarında ciddi pumplar yaşanabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ripple grafiğinde dip işaretleri! – XRP yükselir mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.