fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 611 milyon dolarlık Poly Network hackerinden ağa sürpriz mesaj

611 milyon dolarlık Poly Network hackerinden ağa sürpriz mesaj

611 milyon dolarlık Poly Network hackerinden ağa sürpriz mesaj
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

611 milyon doların çalındığı PolyNetwork siber saldırısının arkasındaki hackerler, ağ için sürpriz bir mesaj bıraktı. Saldırganlar, çaldıkları fonları geri verme kararı aldıklarını duyurdular.


611 milyon dolarlık DeFi saldırısını yapan hacker, fonları geri vermeye hazır

PolyNetwork vurgununun arkasındaki hacker, Ethereum işlemine eklediği bir mesajda, çalınan fonları geri vermeye hazır olduğunu bildirdi. Söz konusu kısa mesajda hacker ya da hackerler, şöyle yazdı:

“Fonu geri vermeye hazırım!”

611 milyon dolarlık Poly Network hackerinden ağa sürpriz mesaj

ETH işlemine eklenen mesaj Kaynak: etherscan.io

Hackerler ilk önce merkezsiz otonom organizasyon (decentralized autonomous organization – DAO) kurmayı düşündüklerini ve bu çalınan kripto para servetinin kaderinin katılımcıların karar vermesini istediklerini bildirdiler.

Hackerler ayrıca merkezsiz finans (DeFi) tarihinin en büyük vurgunlarından birini yaptıklarını ve aslında para ile “pek ilgilenmediklerini” de vurguladılar.

Şimdi ise saldırının arkasındaki kişi, artık “bir efsane” olmak için DAO kurma düşüncesinde olmadığını belirtiyor.

İlgili – Tarım ve Orman Bakanlığı web sitesi hacklendi! Bitcoin ransomware iddiası

Çaresiz Poly Network’ün hackere yalvarışı

Diğer yandan Poly Network ise çaresizlik içinde “Sayın Hacker” ifadesi ile başlayan bir yakarış mektubu gönderdi. Burada hackerden çalınan fonların geri verilmesini rica ediyor. Mektupta şöyle deniliyor:

“Çaldığın para miktarı DeFi tarihinin en büyüğü. Bütün ülkelerin güvenlik güçleri bunu büyük bir ekonomik suç olarak görecek ve seni takibe alacak. Senin çaldığın para kripto topluluğundan on binlerce insana ait, yani insanların parası.”

Popüler chainler arası platform Poly Network, 611 milyon dolardan daha fazla varlığın çalındığını ve içinde çeşitli kripto paralar olduğunu doğrulamıştı. Ağ ayrıca bu çalınan fonların Ethereum, Binance Smart Chain ve Polygon gibi çeşitli ağlardaki adreslere transfer edildiğini açıklamıştı.

İlgili – “Size ders olsun” diyen hacker DeFi platformunu 3. defa soydu

Poly Network ve Polygon (MATIC) aynı mı?

Bu son saldırı sonrası kripto topluluğu, Poly Network ve Polygon (MATIC) aynı mı sorusuna cevap aramaya başladı. Bir Polygon destekçisi ise bu soruya Reddit üzerinden cevap vererek, bu iki projenin farklı olduğunu vurguluyor. Şöyle diyor:

“Poly Network ve Polygon (MATIC) aynı şey değiller. Poly Network’ün Polygon (MATIC) ile bir ilgisi yok.”

Poly Network nedir?

Çin blockchain projesi Neo’nun kurucusu tarafından başlatılan bir protokol olan Poly Network, Binance Smart Chain, Ethereum ve Polygon blockchainleri üzerinde çalışıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.