fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Tarım ve Orman Bakanlığı web sitesi hacklendi! Bitcoin ransomware iddiası

Tarım ve Orman Bakanlığı web sitesi hacklendi! Bitcoin ransomware iddiası

Tarım ve Orman Bakanlığı web sitesi hacklendi! Bitcoin ransomware iddiası
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni Çağ Gazetesinin Ngazete yazarı Nuray Başaran’a dayandırdığı habere göre Tarım ve Orman Bakanlığının web sitesi hacklendi. İddialara göre verileri çalan saldırganlar Bitcoin üzerinden fidye talep ediyor.


Tarım ve Orman Bakanlığı web sitesi hacklendi! Bitcoin ransomware iddiası

Bitcoin Ransomware saldırıları dünyanın birçok yerinde birçok kamu ve özel kuruluşu olumsuz yönde etkileyebiliyor. ABD’de belediyeler, enerji şirketleri ve birçok işletmenin web sitesine sızan siber saldırganlar, kurumlara ait bilgileri çalarak Bitcoin üzerinden fidye talep ediyor. Bu saldırılar ise çeşitli fidye yazılımları üzerinden gerçekleştiriliyor.

Yeni Çağ gazetesinde yayınlanan habere göre Tarım ve Orman Bakanlığı web sitesi benzer bir siber saldırı altında kaldı. Saldırganlar çeşitli bilgileri elde etti. Başka bir iddiaya göre saldırganlar bu bilgiler karşılığında Bitcoin üzerinden fidye talep ediyor.

Lütfen Bkz: Günün Haberi: SEC Başkanı Bitcoin ETF’ler için tüyo verdi, milyar dolarlık şirket harekete geçti!

Yeni Çağ Gazetesinin iddiasına göre Bakanlık ilgili siber saldırıyı doğruladı. Gazetedeki ilgili bölüm şu şekilde:

“Tarım Bakanı Basın Müşaviri Ender Sever, konudan bilgisi olmadığını söyledi. Ancak araştırıp bilgi vereceğini söyledikten sonra çok hızlı geri dönüp olayı doğruladı.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.