1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Günün Haberi: SEC Başkanı Bitcoin ETF’ler için tüyo verdi, milyar dolarlık şirket harekete geçti!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Günün Haberi: SEC Başkanı Bitcoin ETF’ler için tüyo verdi, milyar dolarlık şirket harekete geçti!

Günün Haberi: SEC Başkanı Bitcoin ETF’ler için tüyo verdi, milyar dolarlık şirket harekete geçti!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları, 2021 yılı içerisinde en azından 1 adet Bitcoin ETF’nin (Bitcoin Borsa Fonu) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanmasını bekliyor. Bu konuda SEC Başkanı, önemli bir tüyo vermişti.


SEC Başkanı Bitcoin ETF’ler için tüyo verdi, milyar dolarlık şirket harekete geçti!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ETF’ler konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Gensler, bazı yasaların yatırımcıları koruduğuna dair öneminden bahsetti. SEC Başkanının açıklamalarını yakından takip eden uzmanlar, Başkanın 40’ıncı Yasaya vurguda bulunduğunu anladı ve bunu bir tüyo olarak değerlendi.

ABD merkezli ünlü yatırım şirketi Invesco, SEC Başkanının açıklamalarının ardından hızlı davranarak 40’ıncı Yasa çerçevesinde Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. Böylece SEC masasındaki Bitcoin ETF sayısı 15’e çıktı. Yaklaşık 400 milyar dolarlık yatırımı yöneten Invesco, yatırımcılarına 233 adet ETF (Borsa Yatırım Fonu) sunuyor. Invesco yatırım araçları arasında 234’üncü ETF olarak Bitcoin ETF’leri katmayı planlıyor.

https://twitter.com/DocumentingBTC/status/1423253935456931847

Invesco’nun ardından birçok yatırım firmasının SEC’ye 40’ıncı Yasayı referans alarak başvuruda bulunması bekleniyor.

Lütfen Bkz: Coinbase’in İngiltere özelinde gerçekleştirdiği Bitcoin anketinden çarpıcı sonuçlar

Eğer işler yolunda giderse 75 gün içerisinde Invesco’nun Bitcoin ETF’si yatırımcılarla buluşabilecek.

Bitcoin ETF’ler neden önemli?

Bilindiği gibi Bitcoin fiyatları oldukça dalgalı hareket ediyor. Fiyatlardaki aşırı dalgalanmalar nedeniyle kurumsal firmalar direkt Bitcoin’e yatırım yapmak konusunda çekincede kalıyor. ETF’ler sayesinde içerisinde Bitcoin de olan bir yatırım sepeti oluşturulacak. Böylece kurumsal firmaların en büyük çekincelerinden olan volatilite bir nebze çözülmüş olacak.

Kurumsalların diğer çekincesi ise Bitcoin Borsaları! Kurumsallar regüle olmamış kripto para borsalarından ziyade regüle olmuş hisse senedi piyasalarında işlem yapmayı tercih ediyor. Bitcoin ETF’ler sayesinde Bitcoin, New York Borsası gibi regüle olmuş hisse senedi piyasalarında işlem görebilecek. Böylece kurumsallar, regüle olmuş borsalardan da Bitcoin yatırımında bulunabilecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.