1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. JP Morgan’dan görülmemiş Bitcoin U dönüşü!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

JP Morgan’dan görülmemiş Bitcoin U dönüşü!

JP Morgan’dan görülmemiş Bitcoin U dönüşü!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Haberimizin başlığında JP Morgan’ı koyduk ama birçok Wall Street şirketi Bitcoin konusunda U dönüşü yapıyor. Bankalar üst üste zengin müşterilerine Bitcoin ve kripto para hizmeti vermeye başladığını açıklıyor.


JP Morgan’dan görülmemiş Bitcoin U dönüşü!

JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon, sadece birkaç yıl önce Bitcoin hakkında “dolandırıcılık” suçlamasında bulundu. Mayıs 2021’de ise Jamie Dimon şu ifadeleri ile dikkat çekti:

“Ben Bitcoin’in destekçisi değilim. Bitcoin gerçekten umurumda değil fakat müşterilerimiz ilgileniyor.”

Aynı JP Morgan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Bitcoin’i “en güvenli ve ucuz” yatırım aracı olarak değerlendiriyor.

Yukarıdaki değişim, JP Morgan’da sadece 2 yıl içerisinde yaşandı.

ABD merkezli diğer güçlü bankalarda da farklı gelişmeler yaşanmıyor. 2019 yılında Bank of America, Tron’un CEO’su Justin Sun dahil kripto para piyasalarında birçok girişimcinin hesabını dondurdu. Bank of America söz konusu kararı alırken kripto para piyasalarındaki manipülasyonu mazeret olarak sundu. Aynı Bank of America, Chicago Emtia Borsası üzerinden zengin müşterilerine Bitcoin vadeli işlemler hizmeti sunacağını duyurdu. Bank of America’daki politika değişikliği de sadece 1-2 yıl gibi kısa sürede yaşandı.

ABD merkezli bankaların politikalarındaki değişimi Amerika Bankalar Birliği (ABA) tarafından yayınlanan rapora da yansıdı. ABA raporu bankalara kripto para piyasalarındaki kârlılıktan bahsediyor. Bankalara kripto para piyasalarına girmelerini tavsiye ediyor.

Lütfen Bkz: Amerikan Bankalar Birliğinden şok Bitcoin raporu!

Sonuç olarak kurumsal firmaların Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik ilgisi artıkça bankalar da Bitcoin konusundaki ilgisini ve politikasını değiştiriyor. Artık bankalar bizzat kripto para piyasalarında işlem yapmaya başlıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.