fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Efsanevi Wallstreet yatırımcısından dikkat çeken Bitcoin yorumu!

Efsanevi Wallstreet yatırımcısından dikkat çeken Bitcoin yorumu!

Efsanevi Wallstreet yatırımcısından dikkat çeken Bitcoin yorumu!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Süper zenginlerin yatırım fonlarını yöneten dünyanın en büyük şirketlerinden birinin kurucusu, Bitcoin hakkında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Milyarder yatırımcı Ray Dalio’dan altın ve Bitcoin yorumu

Süper zenginlerin yatırım fonlarını yöneten dünyanın en büyük şirketlerinden ve hedge fonlarından biri olan Bridgewater Associates’ın kurucusu ve yöneticisi Ray Dalio, Bitcoin hakkında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

 Net değerinin yaklaşık 18.7 milyar dolar olduğu tahmin edilen 71 yaşındaki Amerikalı yatırımcı, Harvard Business School’dan MBA derecesini aldıktan sadece iki yıl sonra, New York City’de varlık yönetim şirketi Bridgewater Associates’i kurdu. 

Efsanevi Wallstreet yatırımcısından dikkat çeken Bitcoin yorumu!

Nisan 2020 itibariyle Bridgewater Associates’in yönetimi altında 138 milyar dolarlık varlık bulunuyordu. Şirket çok sayıda kurumsal müşteriye hizmet veriyor ve bunlar arasında “emeklilik fonları, bağışlar, vakıflar, yabancı hükümetler ve merkez bankaları” yer alıyor.

Mayıs ayında düzenlenen Consensus 2021 etkinliğinde verdiği bir röportajda Dalio, bir miktar Bitcoin’i olduğunu açıkladı. Şimdi de CNBC’ye röportaj veren efsanevi milyarder, Bitcoin ve altın hakkında konuştu.

Esasen son zamanlarda Dalio, Bitcoin hakkında söyledikleri ile sık sık gündeme geldi. CNBC tarafından dün yayınlanan bir habere göre ise, Dalio altın ve Bitcoin’i iyi bir enflasyondan korunma aracı olarak gördüğünü söyledi.

Fakat bu iki varlıktan yalnızca birini tutması gerekseydi, bunun altın olacağını ifade etti.

Dalio, CNBC’nin “Make It” programında şunları söyledi:

“Kafama silah dayasanız ve ‘sadece bir tanesini alabileceğimi söyleseniz, altını seçerdim.”

“Çok az miktarda Bitcoin’im var. Ben büyük bir Bitcoin yatırımcısı değilim… Ama portföyünüzü çeşitlendirmek için başvurmak istediğiniz bazı varlıklar vardır. Bitcoin de bunlardan biri. Yani Bitcoin, dijital altın gibi bir şey.”

Wall Street’in milyarder yatırımcılarından biri olan Ray Dalio gibi birçok ünlü isim, uzun bir süredir, mevcut ekonomik görünüm konusunda endişelerini dile getiriyor ve paradigma değişimine işaret ediyor.

Aslında “Paradigma kayması”, fiat para devrinin kapanmak üzere olduğunu ve kripto paraların- tabi ki de Bitcoin’in- fiat paraların yerini alacağını iddia eden Bitcoin savunucularının çok sık kullandığı bir ifade.

Fakat işin ilginç tarafı; Ray Dalio gibi bazı uzmanlar, bu tabiri, merkez bankacılığının politikasında ve küresel finansmanda yaşanacak değişimi tanımlamak için kullanıyor.

Efsanevi Wallstreet yatırımcısından dikkat çeken Bitcoin yorumu!

Merkez bankalarının, dünya genelinde varlık piyasalarını desteklemenin bir yolu haline getirdiği parasal genişleme politikalarını ve düşük faiz oranlarını eleştirirken, Bitcoin savunucuları da zaten, fiat paralara sık sık bu yönde eleştiriler yöneltiyor.

Her iki grup da bu noktada buluşsa da makro yöneticiler çoğunlukla, devlet tahvilleri, fiat para birimleri, emtia ve borsa endeksi gibi geleneksel yatırım yatırımlarda büyük karlar elde etmeye odaklanıyor.

Ancak Ray Dalio gibi isimler artık altın gibi, Bitcoin’i de enflasyondan korunma aracı olarak görmeye ve hatta yavaş yavaş Bitcoin’e yatırım yapmaya başlıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: