okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.52%
Bitcoin
68.755,02 USDT
eth
ETH
0.67%
Ethereum
3.870,44 USDT
bch
BCH
0.61%
Bitcoin Cash
473,25 USDT
xrp
XRP
0.16%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.59%
Litecoin
83,93 USDT
bnb
BNB
0.11%
Binance Coin
602,36 USDT
sol
SOL
1.82%
Solana
171,76 USDT
avax
AVAX
0.73%
Avalanche
37,29 USDT
ada
ADA
1.33%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.6%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
2.5%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
7.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Fransa merkezli fon yöneticisinden büyük Bitcoin açılımı!

kripto borsası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Fransa merkezli fon yönetcisi Melanion Capital, Avrupa’nın düzenleyici gerekliliklerini yerine getirerek Bitcoin ETF sunmaya başladı. Detaylar haberimizde.

Fransa merkezli fon yöneticisinden Bitcoin kararı!

Fransa’nn önde gelen yatırım şirketlerinden bir olan fon yöneticisi Melanion Capital, Avrupa’da düzenleyici gereklikleri yerine getirerek bir Bitcoin ETF’si sunmaya karar verdiğini açıkladı.

Financial Times’ın haberine göre Fransız varlık yönetimi şirketinin sunacağı ETF Bitcoin fiyatını takip edecek ve Bitcoin ile %90 korelasyonlu olarak çalışacak. Temel olarak, önde gelen kripto madenciliği ve blok zinciri şirketlerinden bazılarının 30 hisse senedini içeren bir endeksi izleyecek. İzleyeceği şirketler içerisinde Voyager Digital, Riot Blockchain ve Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i de bulunuyor.

Bir hisse senedi sepetinden oluşan endeks, Bitcoin’in fiyatı ile korelasyonlarına göre hisse senedi varlıklarını tartacak. Melanion Capital’in bitcoin ETF’si, kurumsal yatırımcılar için kritik olan UCITS standardında. Bu standart ETF’nin Avrupa Birliği düzenleyici esaslarına sahip olduğu anlamına geliyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Melanion Capital’de ETF başkanı Cyril Sabbagh, yaptığı açıklamada Bitcoin ETF’lerin yararlarından bahsetti ve yatırımcıların risklerini azalttığını kaydetti. Sabbagh, Bir Bitcoin ETF’nin Bitcoin’e doğrudan maruz kalmaktan daha iyi bir seçenek olduğunu söyledi.

FT’ye konuşan Melanion CEO’su Jad Comair ise ETP’lerin Avrupa’da başlatıldığını ancak bir ETF başlatmanın zorlukları olduğunu kaydetti.

“Geleneksel finansal sistemin çoğu Bitcoin’e erişimde durur. ETF, şu anda Bitcoin ve Bitcoin yatırımını çevreleyen hassasiyetler ve politikalar nedeniyle gerçek bir zorluktu.”

Ancak UCITS duruşunun yeni nesil kripto varlık sınıfına nasıl uygulanacağı henüz belli değil. Bir dizi küresel düzenleyici, kripto türev ürünleri için kurallar oluşturmaya çalışıyor.

Bitcoin ve kripto paralara artan bireysel ilgi yatırım şirketlerinin ve kurumsal oyuncuların ilgisinin bu alana yönelmesini sağlıyor. 2021 yılının başından bu yana birçok kurumsal yatırımcı başta Bitcoin olmak üzere kripto paraları bir seçenek haline getirmeye başladı. Dünya genelinde görülen enflasyonist dönemde kripto paralar bir koruma seçeneği olarak daha fazla ilgi görüyor. Önümüzdeki günlerde daha fazla kurumsal seçeneğin aktif hale geldiğini görebiliriz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.