Büyük gün! 5 Ağustos’ta (bugün) Ethereum Londra Hardfork gerçekleşiyor

london hardfork
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’de durağanlığın yaşanmasına rağmen Ethereum fiyatları yükselmeye devam ediyor. Ethereum fiyatlarındaki artışta son dönemde ağda yaşanan güncellemeler etkili oluyor.


Büyük gün! 5 Ağustos’ta Ethereum Londra Hardfork gerçekleşiyor

ConsenSys’nin CEO’su Joseph Lubin, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda Ethereum’un geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Lubin’e göre mevcut para sistemi artık ekonominin ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalıyor. Ethereum ise geleceğin para ve ödemeler sistemini geliştiriyor.

Ethereum ağı işlem yoğunluğu açısından lider kripto para olan Bitcoin’i geride bıraktı. Ethereum ağında işlem gören DeFi ve akıllı sözleşmeler ciddi talep görüyor ve günlük işlem hacminin artmasına neden oluyor. DeFi’ler (merkezsiz finans) sayesinde kripto para yatırımcıları, birçok bankacılık işlemini yerine getirebiliyor. Böylece geleneksel para sistemine alternatif yeni bir sistem ortaya çıkıyor.

Ethereum daha fazla projeye ev sahipliği yapmak ve kapasitesini arttırmak için sistemini güncelliyor. Belli bir takvimde devam eden bu güncellemeler silsilesine Ethereum 2.0 adı veriliyor. Bugün (5 Ağuston 2021) Ethereum 2.0 yolunda önemli bir eşik olan Londra Hardfork’u gerçekleşecek. EIP-1559’u da kapsayan Londra Güncellemesi ile Ethereum Gas Ücretleri yeniden belirlenecek. Ethereum madencilerine dağıtılan Ethereum ödüllerinin sayısı azaltılacak. Bir nevi Ethereum ağında bir çeşit halving (yarılama) gerçekleşecek

Lütfen Bkz: Coinbase’in İngiltere özelinde gerçekleştirdiği Bitcoin anketinden çarpıcı sonuçlar

Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatlarında yaşanan son dönemdeki değişimi görüyoruz. Fiyatlar son 2 ayın en yüksek değerine çıktı. Bitcoin fiyatlarındaki duraksamaya rağmen Ethereum fiyatlarındaki artış devam ediyor.

Ethereum Londra Hardfork Büyük gün! 5 Ağustos’ta (bugün) Ethereum Londra Hardfork gerçekleşiyor

Londra Hardfork’u yaklaştıkça Ethereum’un Bitcoin karşısında da değer kazandığı dikkat çekiyor. Aşağıdaki grafikte ise ETH/BTC paritesindeki değişimi görüyoruz.

Ethereum Londra Hardfork Büyük gün! 5 Ağustos’ta (bugün) Ethereum Londra Hardfork gerçekleşiyor

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Büyük gün! 5 Ağustos’ta (bugün) Ethereum Londra Hardfork gerçekleşiyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.