fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 40 Milyar dolarlık fon kriptoya giriyor
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

40 Milyar dolarlık fon kriptoya giriyor

40 Milyar dolarlık fon kriptoya giriyor
0

40 Milyar dolarlık değere sahip emeklilik fornu, kripto para piyasasına yatırım yapabileceklerinin sinyalini verdi.

40 Milyar dolarlık fon kriptoya giriyor

Retail Employees Superannuation Trust (Rest Super), Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapacan ilk Avustralyalı emeklilik fonu olmaya hazırlanıyor. 1.8 milyon katılımcı ile 40 milyar dolara yakın varlık yöneten fon kripto yatırımına hazır olduğunu düşünüyor.

Rest Super’in dijital yatırım hamlesinin arkasındaki isim olan, CIO Andre Lill, kripto paraların hala “çok volatiliteli” olduğunu ve bu piyasaya yavaş yavaş girmek istediklerini söyledi.

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

Kripto paraların geleceği parlak

Rest Super, yıllık olağan genel kurul toplantısı sonrası, kripto para yatırımı düşüncesini açıkladı. Fon’un Baş Yatırım Sorumlusu, Andrew Lill, dijital varlıklarının şirketin ” önemli ve ilginç” bir parçası olacağını ve portföylerini “geleceğe taşımayacağını” ifade etti.

Lill, yine de aşırı volatilite durumuna da dikkat çekmeden edemedi

 

Hala çok volatiliteli bir yatırım, bu nedenle kripto para birimlerine yaptığımız tahsisat riski, başlangıçta küçük olacak. Ancak zaman içerisinde portföyümüzün bir parçası haline gelecek.

CIO Lill, ayrıca, böyle bir yatırımın uygulanmadan önce iyice incelenmesi gerektiğini ve regulasyon belirsizliğinin bir sorun teşkil ettiğini de sözlerine ekledi.

kripto para

Rest Super kripto yatırımı konusunda yalnız değil. Bir başka yatırım fonu, Queensland Investment Corporation (QIC) geç ay küçük yatırımlarla kripto alanına girebileceklerini söylemişti.

Ancak özellikle kripto alanında görülen düzenleme ve regulasyon eksikliği bu fonların tam anlamıyla yatırım yapmalarının da önüne geçen bir durum.

Canlı BTC fiyatı: $ 54,332.00

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.