1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Santiment’ten 2023’te Ripple boğa koşusuna işaret eden 5 gösterge!

Santiment’ten 2023’te Ripple boğa koşusuna işaret eden 5 gösterge!

Santiment’ten 2023’te Ripple boğa koşusuna işaret eden 5 gösterge!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler on chain analiz firması Santiment, Ripple (XRP)’nin ağda bazı ilgi çekici değişimler sergilediğini ve bunun da güçlü bir yükseliş görünümüne işaret ettiğini ortaya koyuyor. Peki 2023’te Ripple boğa koşusu yapar mı?

2023’te Ripple boğa koşusu yapabilir! Çünkü…

Popüler bir on chain analiz firması olan Santiment, Twitter’da yaptığı bir paylaşımda, altıncı en büyük kripto para birimi olan XRP için bir yükseliş senaryosunun oluşumundan bahsetti.

2023’te Ripple boğa koşusuna işaret eden ilk gösterge, teknik bir gösterge. Son altı ayda, XRP’nin fiyatı genel olarak 0,28 dolar ile 0,54 dolar arasında hareket ederken, aslında 2021’den beri bir düşüş trendinin içinde. Santiment’e göre bu, sonunda bir üçgen oluşturabilecek daha büyük bir yükseliş trendinin parçası. Ve XRP fiyatı şu anda bu üçgenin alt kısmında işlem görüyor.

 

Santiment’ten 2023'te Ripple boğa koşusuna işaret eden 5 gösterge!

 

İkincisi, son altı ayda, 1 milyon ila 10 milyon arasında XRP’ye sahip olan yatırımcı grubu, varlıklarını %25 artırarak, toplamda 4.09 milyar XRP’ye çıkardı. Essen bu tarz akümülasyonlar piyasa diplerinde genellikle görülür.

İlgili: En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 – XRP yükselecek mi?

 

 

Üçüncüsü, Binance’in XRP fonlama oranı biraz negatif. Bu da söz konusu bu trader grubunun düşüş beklentisinde olduğunu gösteriyor.

Dördüncüsü, XRP için kar veya zararlarını değerlendiren ve önemli bir on chain metrik olan 30 günlük Market Value to Realized Value (MVRV*) değeridir. Kısa vadeli traderlerin şu anda ortalama -%7 kayıp yaşadığını gösteriyor. Bu nedenle, kripto paralarını zararına satmak konusunda isteksiz olabilirler. Bu da XRP’nin fiyatını artıracaktır.

Son olarak, uzun ve kısa vadeli yatırımcıların varlıklarının ortalama kazanç veya kaybı arasındaki farkı ölçen MVRV Long/Short farkı, fiyat büyük ölçüde yatay hareket ederken yükseliyorsa, bu uzun vadeli yatırımcıların giderek daha iyimser olduğunu ve varlıklarını artırdığını gösterebilir.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin ve Ethereum bunu ilk kez 2022’de yaptı! Ayı piyasası uzuyor mu?

(*MVR: Bu endeks, herhangi bir zamanda yatırımcı duyarlılığına ilişkin bilgiler verir. 30 günlük MVRV değeri ise, son bir ayda söz konusu varlığı satın alan yatırımcıların ortalama kar/zararını değerlendirmek için kullanılabilir.

Bu metriğin en büyük avantajı, satış dönemlerinin ne zaman gerçekleşeceğine dair bir sinyal sağlamasıdır. Ve bir yatırımcıya ne zaman yükseliş bekleyeceğini gösterir. 

Yatırımcıların ortalama kar/zararını değerlendirmek için kullanılan bu metrikte, -%10’un altındaki negatif bir değer, kısa vadeli yatırımcılarının zararda olduğunu  -yani zararına satış yaptığını- ve genel olarak uzun vadeli yatırımcıların ise biriktirme eğiliminde olduğunu gösterir. Bu nedenle, elden çıkarma riski daha az olduğu için -%10’un altındaki bir değer genellikle “fırsat bölgesi” olarak adlandırılır. Ancak bunun tersi; yüksek bir MVRV değeri de birçok yatırımcının kârda olduğunu ve kar realizasyonu için satma olasılığının yüksek olduğunu gösterir.)

İlginizi çekebilir:

XRP fiyatı 2023’te yükselecek mi?

XRP 2023’te, piyasadaki fiyat hareketlerini takip edebilir. Veya geçen yıl bir ara yaptığı gibi, bu eğilimi kırarak ralli yapabilir.

Çünkü yukarıda bahsedilen önemli teknik ve temel faktörlerin yanı sıra, Ripple-SEC davasının 2023’te başarılı bir şekilde sonuçlanması bekleniyor ve birçok kişi bunun XRP fiyatını artıracağını düşünüyor.

 

Santiment’ten 2023'te Ripple boğa koşusuna işaret eden 5 gösterge!

 

Bu arada genel olarak kripto piyasasında yatırımcılar, Fed’in 2023 boyunca faiz artırımına ilişkin ipuçlarını izlemeye devam edecek. Bir sonraki FED toplantısı Ocak ayının sonuna doğru bekleniyor.

CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırladığımız sırada XRP fiyatı 0,3426 dolardan işlem görüyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.