1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2022’nin en iyi 5 DeFi coin ve tokeni

2022’nin en iyi 5 DeFi coin ve tokeni

2022’nin en iyi 5 DeFi coin ve tokeni
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkezsiz finans (DeFi) blockchain alanının gelişen sektörlerinden biri. Peki, bu alanda hangi coin ve tokenler yatırım fırsatı olarak duruyor. 2022 için umut vaat edici olan böyle coin ve tokenlere bakalım.


2022’nin en iyi 5 DeFi coin ve tokeni

Blockchain alanında öne çıkan sahalardan biri de merkezsiz finans (DeFi). DeFi, blockchain tabanlı protokoller olarak, finans sektöründe mevcut olan bankalar ve finansal kuruluşlar gibi üçüncü taraf aracıları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Peki, DeFi sektöründe öne çıkan coin ve tokenler hangileri. Bu yazıda 5 kripto paradan bahsedeceğiz.

Bu coinler, aynı zamanda uzmanlar tarafından 2022’de en iyi yatırım fırsatı sunan coin ve tokenler olarak nitelendiriliyor.

İlk önce bir liste halinde bahsettiğimiz DeFi coin ve tokenleri sıralayalım ve bunların kısaca neler olduğunu belirtelim.

  • DeFi Coin – Genel olarak en iyi alım olarak görülen DeFi coini
  • Lucky Block – Dikkat edilmesi gereken yeni kripto oyun coini
  • Mana – Metaverse’te yatırım yapılabilecek DeFi projesi
  • Uniswap – En iyi DeFi projesi ve likidite sağlayıcısı
  • Yearn Finance – DeFi kullanarak faiz geliri kazanabileceğiniz ve ödünç alabileceğiniz DeFi projesi

Tabii bir DeFi projesi seçerken bu kripto paranın uzun vadeli büyümesi, piyasa değeri, mevcut fiyatı ve işlem gördüğü borsalar dikkate alınmalı.

defi

1. DeFi Coin

Binance Smart Chain (BSC) üzerinde çalışan DeFi Coin ( DEFC) DeFi Swap borsasının yerel kripto parası. DeFi Swaps DEX, Mayıs 2022 başında çalışmaya başlayınca DEFC coin de patlama yaptı. Mayıs ayında 5x getiri sağladı. Genel olarak 2022 için en iyi DeFi coini olarak görülüyor.

2. Lucky Block

Lucky Block, merkezsiz teknoloji kullanarak oyun sektörüne şeffaflık ve adil koşullar getiren yeni DeFi projelerinden biri. Lucky Block projesinin yerel kripto parası ise LBLOCK.

3. Decentraland, Uniswap ve Yearn Finance

Decentraland, Uniswap ve Yearn Finance artık bir süredir kripto para sektöründe iyi bilinen ve dikkat çeken projelerden. Projelerin ayrıntıları için ilgili yazılarımıza bakabilirsiniz.

Bakınız: Decentraland nedir? Decentraland – MANA token gelecek vadediyor mu?

Bakınız: UniSwap (UNI) nedir, geleceği nasıl? Güncel UNI haber ve gelişmeleri

Bakınız: Yearn Finance YFI coin nedir, geleceği nasıl? Güncel YFI haber ve gelişmeler

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.