1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2022’de Bitcoin ve kripto para piyasasını coşturacak gelişme

2022’de Bitcoin ve kripto para piyasasını coşturacak gelişme

2022’de Bitcoin ve kripto para piyasasını coşturacak gelişme
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasası için en çok beklenen ve heyecan verici haberler benimsenme ile ilgili. Yeni bir araştırma ise bu alanda önemli gelişmeler yaşandığını gösteriyor. Dokuz büyük ülkede bu alanda kritik dönüşüm yaşanıyor.


2022’de Bitcoin ve kripto para piyasasını coşturacak gelişme

Dokuz ülkede küçük işletmelerin yüzde 25’i ödeme olarak kripto para kabul etmeye başlayacak. Visa tarafından yapılan son araştırma bunu gösteriyor. Araştırma aynı zamanda tüketicilerin de beklentilerine ışık tutuyor. Buna göre tüketicilerin yüzde 13’ü ticari işletmelerin kripto para ödemelerini benimsemesini bekliyor.

Visa’nın araştırmasına ABD, Kanada, Brezilya, Singapur, Hong Kong, Birleşmiş Arap Emirlikleri, Almanya, İrlanda ve Rusya’dan 2,250 küçük işletme katıldı.

Araştırma şu sonuca varıyor. Kripto paralar küresel ödeme yöntemlerine dönüşmeye başlıyor. Bu araştırmanın tamamlayıcısı olarak Visa aynı zamanda ABD’den 1,000 ve dokuz ülkeden 500 yetişkine de anket yaptı.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatında yükselişe dair önemli sinyaller!

Reuters’te yayımlanan röportaja göre, Visa’nın küresel ticari satışlar bölümü başkanı Jeni Mundy şöyle diyor:

“Bence daha fazla insan artık kripto paralarla güvende hissediyor.”

Şunu da belirtelim. Son iki yılda Bitcoin ve diğer kripto paraların dünya genelinde benimsenmesi arttı. Aynı zamanda her seviyeden yatırımcının gözünde popüler oldu. Yine de hala ürün ve hizmetler için ödeme aracı değil.

Bu alandaki en önemli problem kripto paralarla ilişkilendirilen volatilite. BTC ve altcoinler gün içinde ani iniş ve çıkışlar yaşayabiliyor.

Yine de son araştırma söz konusu dokuz ülkedeki küçük işletmelerin ürün ve hizmetler için kripto para kabul etmeye başlayacağını gösteriyor. Bu oran yüzde 25. Bazı bölgelerde yüzde 30’a kadar ulaşıyor.

Bu işletmeler şunun farkına varıyor. Daha fazla müşteri tabanına ulaşmak için farklı ödeme yöntemleri getirmek önemli.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Bitcoin ATM sayısı yükselişte

Diğer yandan Bitcoin Magazine’in paylaştığı verilere göre, Bitcoin ATM sayısı parabolik yükseliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.