pawnhub_koinmedya
Anasayfa Ethereum Ethereum Teknik Analiz Ethereum rallisi henüz bitmedi! – ETH 150 dolara hazırlanıyor!

Ethereum rallisi henüz bitmedi! – ETH 150 dolara hazırlanıyor!

Ethereum rallisi henüz bitmedi! – ETH 150 dolara hazırlanıyor!
0
koinmedya_googlenews

Ethereum rallisi henüz sona ermedi! Yükselişe dair işaretler artıyor. ETH 150 dolara doğru yükselişini devam ettirebilir. İşte Ethereum’un yakın vadede test edeceği muhtemel seviyeler!


Ethereum rallisi henüz sona ermedi! 

Ethereum şu anda USD karşısında 135 dolarlık destek alanının üzerinde hareket ediyor ve yükselişe dair işaretler artıyor. ETH 150 dolara doğru yükselmek için 142$ ve 144$ direnç seviyelerini kırabilir.

  • Ethereum, USD karşısında 135 dolarlık desteğin üzerinde pozitif bölgede işlem görüyor.
  • Ethereum rallisi henüz sona ermedi! Fiyat, şu anda 144 dolarlık direnç alanının altında elde ettiği kazanımları konsolide ediyor.
  • Kraken üzerindeki ETHUSD’nin saatlik grafiğinde, 135 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükseliş trend çizgisi var.
  • Bu arada, Bitcoin fiyatı da 6.500 dolarlık destek alanının üzerindeki kazanımlarını konsolide ediyor.

Bknz: Bitcoin uzun vadeli görünüm son derece parlak

koinmedya_brave

Ethereum fiyatı önemli destekleri koruyor

Dün Ethereum, ABD doları karşısında 130 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde yukarı yönlü başarılı bir hareket gerçekleştirdi. ETH fiyatı, 135$’lık kilit direncin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerine çıktı.

Fiyat, 140 dolar seviyesinin üzerinde ivme kazandı, ancak boğalar 144 dolar ve 145 dolar civarında aktif olmak için mücadele etti. 144$ civarında bir zirve oluştu ve fiyat, şu anda kazanımları konsolide ediyor.

Ethereum, 121$’lık dipten 144$’lık zirveye kadar olan son artışın %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin altında işlem görüyor. Aşağı yönde ise, ilk destek 135$ seviyesine yakın. Daha da önemlisi, ETHUSD paitesine ait saatlik grafikte 135 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükseliş trend çizgisi var.

Ethereum rallisi henüz bitmedi! - ETH 150 dolara hazırlanıyor!
Ethereum rallisi henüz bitmedi! – ETH 150 dolara hazırlanıyor!

Trend çizgisi desteğinin altındaki bir sonraki destek ise 132$ seviyesine yakın. Bu da en düşük 121$’dan, grafikteki en yüksek seviye olan 144$’a doğru gerçekleşen son hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın.

Daha fazla düşüş, fiyatı 130 dolarlık destek seviyesine yönlendirebilir. Ayılar 130$’ın altında ivme kazanırsa, fiyatın 125$ seviyesine doğru momentum kazanması muhtemel olabilir.

Yukarı tarafta ise, 142$ ve 144$ seviyelerinin yakınında birkaç önemli engel mevcut. Aynı grafik üzerinde 140$’a yakın dirençle oluşan bir düşüş trendi çizgisi de mevcut. Ancak Ethereum rallisi henüz bitmedi!

Boğalar, bu trend çizgisinin üzerinde güç kazanırsa, yakın vadede 142$ ve 144$’lık direnç seviyelerinin üzerinde daha fazla yükselişten bahsedebiliriz. Söz konusu durumda, fiyatın 150$’lık ana direnç bölgesine doğru yükselmesi beklenebilir. Ayrıca daha fazla kazanım, fiyatı 158$ seviyesine taşıyabilir.

Teknik göstergeler:

Saatlik MACD: ETHUSD için MACD, şu sıralar yükseliş bölgesinde ivme kaybediyor.

Saatlik RSI: ETHUSD için RSI, şu anda 50 seviyesine doğru düzeltme yapıyor.

Ana destek seviyesi: 135 dolar

Ana direnç seviyesi: 144 dolar

Ethereum hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

X