pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Corona virus korkusu Bitcoin almak için avantaj olabilir

Corona virus korkusu Bitcoin almak için avantaj olabilir

Corona virus korkusu Bitcoin almak için avantaj olabilir
0
koinmedya_googlenews

Corona virus korkusu Bitcoin fiyatını ne yönde etkiledi. Ve bundan sonra neler olabilir?


Bu ay, menkul kıymetler borsası, altın ve diğer pek çok geleneksel market yanında kripto marketi de  tarihi, rekor kıran bir çöküş yaşadı. Toz duman çekilmeye başladıktan sonra Bitcoin ve altcoinler toparlanmaya başladı gibi görünüyor.

koinmedya_brave

Ancak her ne kadar görüntü böyle olsa da, market algısı hala aşırı korku yönünde. Bunun anlamı ‘herkes korkarken açgözlü olmanın zamanı geldi’ demek mi? Yoksa korku o kadar büyük ki yeni bir pozisyon almak tehlikeli mi?

Kripto paralar spekülatif varlıklar olduklarından, değer kazanmalarının temelinin çoğunluğunu reklam ve ümit pompalama oluşturuyor. Bu nedenle yatırımcının algısı bilhassa önemli.

Korku ve açgözlülük indexi, yatırımcının algısının hangi yönde olduğunu izlemek için dizayn edilmiş önemli bir faktör. Ve bu algı,  korku ve açgözlülüğün uç noktalarına ulaşıp ulaşmadığını anlamaya yardım için kullanılıyor.

İndex tipik olarak marketin duygusal durumunu tespit etmede o kadar doğru ki, ticaret stratejisini belirlemede başarılı bir şekilde kullanılıyor.

Çoğu zaman markete karşı bir pozisyon almak, muazzam kar elde etmeye vesile olabilir. Ünlü Warren Buffet’in söylediği gibi, ‘diğerleri açgözlüyken korkmak, diğerleri korkarken aç gözlü olmak akıllıca.’ olacaktır.

Ve piyasa bu şekilde aşırı korku ile dolmuşken, eski atasözünün tavsiye ettiği gibi, sahip olduğunuz herşeyle Bitcoin almanın zamanı gelmiş olabilir. Çünkü korku hiç bu kadar büyük olmamıştı.

Çünkü korku yalnızca kripto marketlerde değil, heryerde. Corona virus öyle bir siyah kuğu ki, insanlar sadece onun getireceği ölümden ve yıkımdan değil, onlarca yıl sürebilecek bir ekonomik çöküş potansiyeli taşımasından korkuyorlar.

Korku o kadar büyük ki, kripto marketin hem içinde hem de dışında şu an yatırım ve ticaret düşünüldüğünde ekstra dikkatli olmak akıllıca olacaktır. Ve ek risk yönetim stratejileri de kullanılmalıdır.

Kripto analisti Rekt capital (@rektcapital) 24 Mart 2020 tarihinde Twitter’dan şunları söyledi:

“Bitcoin’in nasıl 6700 dolara ulaştığını görmek ilginç oldu. Çünkü market algısı aşırı derecede korku dolu.”

Corona virusun aşırı korku salması, yatırımcının dikkatli ilerlemesini gerektirir

Corona virus korkusu Bitcoin almak için uygun zaman olduğu düşüncesini akla getiriyor.

Ancak aşırı korkuya ulaşma, daima bir fiyat artışı ile çakışmaz. Korkunun böyle aşırı olduğu bir durum Ağustos 2019’da yaşandı. O zaman fiyat 10,000 doların üzerinde seyrediyordu ve takip eden ay 2,000 dolarlık büyük bir düşüş getirdi.

Bakınız:Peter Brandt: Altın ve Bitcoin felaketlere karşı sigorta poliçesi

Bu düşüş yılın en büyük düşüşü olmasına rağmen, 1 ay önceki aşırı korku duygusunu geri getirmedi.

Ancak reddedilemeyecek olan şey, aşırı korkunun, yatırımcının ve marketlerin orantısız olarak tepki vermesine neden olduğu gerçeği. Ve Corona virusun öngörülemezliği çok yüksek olduğundan, oyunu emin bir şekilde oynamak ve dikkatli ilerlemek en doğrusu.

Kaynak

Etiketler:
X