Anasayfa Bitcoin Corona Virüsü etkisi ile paralar karantina altında: Çözüm Bitcoin’de

Corona Virüsü etkisi ile paralar karantina altında: Çözüm Bitcoin’de

Corona Virüsü etkisi ile paralar karantina altında: Çözüm Bitcoin’de
0
koinmedya_googlenews

Çin’in Wuhan kentinde baş gösteren Corona Virüsü etkisi ile paralar karantina altına alındı. Paralara bulaşan virüs etkisi ile de virüsün bulaşabileceği düşünülüyor.


Paralar karantina altında: Çözüm Bitcoin’de

Corono Virüsü nedeniyle Çin’de 11 milyon nüfuslu Wuhan Şehri karantina altında. Virüsün yayılmasını engellemek adına her türlü önleme baş vuruluyor. Çin’de faaliyet gösteren Apple ve IKEA gibi birçok uluslararası şirket faaliyetlerini sonlandırmak zorunda kaldı. Hatta Çin’den gelen ürünler üzerinde Corono Virüsünün olabileceği kaygısı ile önlemler alınıyor. Ülkemiz de ise bir süreliğine Çin’den ithal edilen gıda ürünlerine kısıtlama getirildi.

Daha ilginç olanı ise Çin’deki bankanotların ve madeni paraların kullanılmadan önce sterile edilmeye başlanması oldu. Corona Virüsü etkisi ile paralar karantina altında: Çözüm ise Bitcoin’de. Sürekli el değiştiren paralara da virüsün bulaşma olasılığı var. Bu nedenle Çin’deki vatandaşlar kâğıt ve madeni para kullanımına da dikkat ediyor.

Lütfen Bkz: Corono virus coini olur mu? Corona Coin (NCOV)

Yaşanan karantina süreci Bitcoin ve kripto paraların önemini farklı biçimde ortaya koyuyor. Kripto paralar online ve el değmeden işlem yapmaya olanak sağlıyor.

Son istatistiklere göre Corona Virüsünden ölenlerin sayısı 1,874’e çıktı. Virüse maruz kalanların sayısı ise 73,336. Bu kişilerden 11,795’inin durumu ise kritik seviye olduğu ileri sürülüyor. Japonya, Hong Kong, Tayvan, Fransa ve Filipinler’de de 1’er kişi virüs etkisi ile hayatını kaybetti.

Lütfen Bkz: Bitcoin fiyatlarına hiç böyle baktınız mı?

Kaynak

X