Anasayfa Ethereum Ethereum tekrardan yükseliş trendini yakalayabilir mi?

Ethereum tekrardan yükseliş trendini yakalayabilir mi?

Ethereum tekrardan yükseliş trendini yakalayabilir mi?
0
koinmedya_googlenews

Düzeltmenin ardından Ethereum tekrardan 250 dolar bandına çıktı. Ethereum tekrardan yükseliş trendini yakalayabilir mi?


Ethereum tekrardan yükseliş trenine biner mi?

2020 yılına 130 dolardan merhaba diyen Ethereum, yüzde 120 üzerinde değer kazanarak 290 doları gördü. Bu seviyede oluşan dirençten ret yedikten sonra fiyatlar, 240-250 dolar bandına geriledi. Yaşanan bu düzeltme sağlıklı bir düzeltme mi? Ethereum tekrardan yükseliş trendini yakalayabilir mi?

Özellikle Güney ve Kuzey Amerika’da ilgi ile takip edilen analist Davincij15, kripto para piyasalarında son 3 günde yaşanan düzeltmeyi sağlıklı bir düzeltme olarak görüyor. Davincij15’ye göre Bitcoin yaşanan düzeltmeye rağmen fiyatlar uzun dönemli yükseliş trendinde takip ediyor. Fiyatlarının önümüzdeki ay 11 bin dolar seviyesine çıkabileceğini ileri sürüyor. Davincij15, Bollinger Band’larından hareketle Bitcoin için direnç ve destek seviyesine göz atıyor. Karşımıza ise 8500-11,00 arası geniş bir dalgalanma aralığı çıkıyor.

Lütfen Bkz: Corono virus coini olur mu? Corona Coin (NCOV)

Ethereum’a bakacak olursak 12-14 Şubat’ta üç gün üst üste gelen fiyat artışı ile Ethereum, Bollinger Band’larının üstüne çıktı. Bu hareketin ardından fiyatlarda düzeltme yaşanması gayet normal. Davincij15, daha düzeltme yaşanmadan Ethereum fiyatlarının tehlikeli bölgede hareket ettiği konusunda takipçilerini uyarmıştı.

Ethereum tekrardan Ethereum tekrardan yükseliş trendini yakalayabilir mi?

Ethereum/BTC paritesine baktığımızda da fiyatların Bollinger Bandlarının üstünde seyrettiği ve ardından beklenen düzeltmenin geldiğini görüyoruz.

Ethereum tekrardan

Davincij15, Ethereum için 0.0258BTC seviyesinde seyreden fiyatların kısa süre içerisinde iki kat değerlenebileceğini ve 0.046 BTC değerine çıkabileceğini ön görüyor.

Lütfen Bkz: Boğa döneminde Bitcoin ve altcoinler arasında güçlü korelasyon dikkat çekiyor

Kaynak

X