Anasayfa Altcoin Venezuela’da Dash kullanımı hakkında söylenenler şehir efsanesi mi?
koinmedya_brave

Venezuela’da Dash kullanımı hakkında söylenenler şehir efsanesi mi?

Venezuela’da Dash kullanımı hakkında söylenenler şehir efsanesi mi?
0

Venezuela’da Dash kullanımı ve kripto benimsenmesi hakkında söylenenler önde gelen bir analist tarafından sorgulanmaya başlandı. Venezuela, kripto benimsenmesinde lider ülke olmayabilir.


Venezuela’da Dash kullanımı hakkında söylenenler şehir efsanesi mi?

Birçok ülke finansal özgürlük ve yaptırımlara dayanıklı para olduğu için kripto paralara yöneliyor. Ancak Venezuela’da durum farklı. Ülkedeki kriptoya ilgi yoksulluktan kaynaklanıyor.

Venezuela’da en çok benimsenen kripto paralar arasında Dash, Bitcoin ve devletin çıkardığı Petro var. Peki, bu kripto paralar gerçekten de bu ülkede yüksek benimsenme oranına mı sahip? Analist Peter McCormack’a göre, Venezuela vatandaşları bu kripto paraları en kısa sürede dolara çeviriyor.

İlgili – Maduro’dan emeklilere bedava Petro coin sürprizi

Bir şehir efsanesi mi?

Venezuela bir üçüncü dünya ülkesi. Ülkenin başı ekonomik sıkıntılar ile dertte bir de ABD yaptırımları iyice vatandaşların üzerine çöktü. Dash ve Bitcoin gibi projelerin de ülkede kripto benimsenmesini artırdığına inanılıyordu. Burada dağıtılan coinler ile benimsenme artırılmaya çalışıldı. Peki, bu doğru bir benimsenme türü mü?

McCormack ise şöyle düşünüyor. Ülkede yoksulluk o kadar had safhada ki vatandaşlar yüyecek ve barınmadan başka bir şey istemiyor. Onlara verilen herhangi bir bedava coini de anında kabul ediyorlar (benimsiyorlar).

Peter McCormack (@PeterMcCormack) tweetinde şöyle yazdı: “Söylendiği gibi Venezuela “kripto” kullanım örneği oluşturmuyor.

-Sansüre dayanıklı para kimsenin umurunda değil
-İnsanlar yemek istiyor ve dolar istiyor
-BTC az sayıda seçkinin elinde
-Kripto benimsenmesi bir şehir efsanesi

Venezuela’nın shitcoin propagandasını da görmezden gelin.”

Analiste göre projeler kendi coinlerinin bir ülkede benimsendiği ile ilgili söylemleri propaganda amaçlı yapıyor. Sonuçta da amaç fiyata pump yaptırmak.

2019 yılında Dash bu ülkede benimsenme çalışmaları yaparken, Dash CEO’su kripto paralarının bu ülkede en çok kullanılan kripto olduğunu iddia etmişti. Tabii bu söyledikleri de kısa sürede çürütülmüştü. Kısacası Venezuela’da Dash kullanımı anlatılanlar gibi değil.

İlgili – Dash 2 günde yüzde 100’e yakın değer kazandı

Peki, Petro?

Venezuela'da Dash kullanımı ve kripto benimsenmesi hakkında söylenenler önde gelen bir analist tarafından sorgulanmaya başlandı. Venezuela, kripto benimsenmesinde lider ülke olmayabilir.Petro ise devlet tarafından çıkarılan bir kripto para ve ülkenin petrolü ile destekleniyor. 2018 yılında çıkarıldı. ABD yaptırımlarına bir cevap olarak piyasaya çıkmıştı. Tabii o zamandan bu yana planlandığı gibi gitmedi.

Kaynak

koinmedya_brave
X