Anasayfa Altcoin ABD ve Meksika arasına Ripple koridoru

ABD ve Meksika arasına Ripple koridoru

ABD ve Meksika arasına Ripple koridoru
0
koinmedya_googlenews

Yeni bir Ripple koridoru oluşuyor. Çünkü Ripple yeni bir kuruluş ile işbirliğine başladı. International Money Express, Inc. (Intermex) ile işbirliği, ABD ile Meksika arasında hızlı sınır ötesi ödemeler hizmeti verilecek.


ABD ve Meksika arasına Ripple koridoru

Ripple bir blockchain şirketi ve uzmanlık alanı da global ödemeler. Şirket, 4 Şubat’ta yaptığı duyuruda, International Money Express, Inc. (Intermex) ile yeni bir ortaklığa imza attıklarını duyurdu. Intermex, Latin Amerika ve Karayipler koridorunda havale hizmetleri sağlayan bir şirket. Ripple ve Intermex arasındaki ortaklık, blockchain firmasının mevcut finansal sistemdeki şirketlerle anlaşma imzalama yeteneğinin bir başka kanıtı.

Bu anlaşma çerçevesine Intermex, Ripple’ın On-Demand Liquidity (ODL) ürününü RippleNet üzerinden kullanacak. ODL, şirketin finansal kurumları birbirine bağlayan ve anında, güvenilir ve ucuz bir şekilde dünya çapında para göndermelerine izin veren amiral gemisi ürünü.

koinmedya_bybit

İlgili – Ripple 750 günlük düşüş döngüsü sona ermek üzere!

ODL, Ripple’ın yerel kripto varlığı XRP’yi kullanıyor ve bu kripto para da farklı ülkelerin para birimleri arasındaki transferlerde köprü görevi görüyor.

Intermex CEO’su Bob Lisy, iki şirket arasındaki ortaklıktan memnuniyet duyduğunu bildirirken, bu işbirliğinin verimliliğin artırılmasına yardımcı olacağına inanıyor.

Bob Lisy şöyle konuştu: “Ripple ekibi ile işbirliğine başlamaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca büyümeyi artırmaya ve daha fazla verimlilik sağlamaya yardımcı olmak için RippleNet ve ODL’de yeni çözümler uygulamayı dört gözle bekliyoruz.”

Ripple ve Intermex ortaklığı havale endüstrisi için iyi haber

Dünya Bankası’nın verilerine göre, “Meksika havale alımlarına göre dünyanın en büyük üçüncü ülkesi.” Sadece geçen yıl ülkeye 36 milyar dolarlık havale yapılmıştı.

İlgili – Ripple balina hareketi dump korkusu yaşatıyor

Intermex, ABD’den Meksika’ya para gönderme konusunda önde gelen havale hizmet sağlayıcılarından biri. Firma, 100.000 ödeme noktası üzerinden yıllık az 30 milyon işlem gerçekleştiriyor. Yeni işbirliği ile ise Ripple’ın ürünleri daha geniş bir kitleye hizmet vermeye başlayacak.

Ripple’ın ortaklıkları ve XRP fiyatı

Yeni bir Ripple koridoru oluşuyor. Çünkü Ripple yeni bir kuruluş ile işbirliğine başladı. International Money Express, Inc. (Intermex) ile ABD ile Meksika arasında hızlı sınır ötesi ödemeler hizmeti verilecek.

XRP fiyatı son 24 saatte yüzde 10’un üzerinde değer kazandı. XRP fiyatı sonunda 0.25 dolar seviyesini kırdı ve 0.27-0.28 dolar civarında işlem gördü. Öyle görünüyor ki Ripple’ın yaptığı işbirlikleri sonunda XRP fiyatına da yansımaya başladı.

Kaynak

Etiketler:
X