Anasayfa Altcoin Japon Merkez Bankasından Dijital Yen projesine yeşil ışık

Japon Merkez Bankasından Dijital Yen projesine yeşil ışık

Japon Merkez Bankasından Dijital Yen projesine yeşil ışık
0
koinmedya_googlenews

Japon Merkez Bankasından Dijital Yen projesine yeşil ışık. Japonya iktidar partisinin Dijital Yen projesine, Japonya Merkez Bankası sıcak bakıyor!


Japon Merkez Bankası Dijital Yen projesine göz kırptı

 

Kripto para salgını dünyanın dört bir yanını yayılmaya devam ediyor. 2019 Haziran ayında Facebook’un kripto parası Libra’yı piyasaya süreceğini açıklamasıyla beraber iyice ayyuka çıkan salgın, en son merkez bankalarını etkisi altına almış görünüyor.

koinmedya_bybit

Daha önceden aralarında Türkiye Merkez Bankası’da dahil pek çok merkez bankasını etkisi altına alan salgın, son olarak Japonya Merkez Bankasında görülmeye başladı.

İlgili haber: Türkiye merkez bankası kripto parası – Resmen duyuruldu

Japonya merkez Bankası Başkan Yardımcısı Masayoshi Amamiya, Tokyo seminerinde Dijital Yen konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Amamiya öz eleştiride bulunarak, Japon Merkez Bankasının şimdiye kadar Dijital Yen konusunda çoktan harekete geçmiş olması gerektiğini vurgularken, önümüzdeki süreçte süratle bu konuya odaklanacaklarının altını çizdi.

dijital yen projesine

İlgili haber: Bank of Japan kripto para çalışmalarını hızlandırıyor

Masayoshi Amamiya:

”Teknik innovasyon çok hızlı ilerliyor. Özellikle Finans sektörü ilerlemenin en hızlı yaşandığı sektörlerin başında geliyor. 10 yıl önce Satoshi Nakamoto’nun yaktığı kripto para ateşi hızla büyüyor. Öyle ki vatandaşlarımızdan pek çok CBDC talebi alıyoruz (CBDC: Merkez Bankası Dijital Para Birimi).

Merkez Bankası olarak şimdiye kadar herhangi bir CBDC planlamadığımızı itiraf etmeliyiz. Çünkü para politikasının nasıl etkileneceğini ve bir dijital yenin güvenliğini nasıl sağlayacağımız konusunda pek çok endişemiz vardı. Ancak iktidar partisinden 70 milletvekili bizlere bir proje sunarak, siyasi olarak arkamızda duracaklarının güvencesini verdi.

Facebook Libra’ya ve Çin Devleti’nin kripto parasına karşı koymak için dijital yen gerektiği inancıyla birleşiyoruz. Önümüzdeki süreçte sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

 

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın

KAYNAK

X