Home Altcoin Ripple haber Tayland’ın en eski bankası Ripple ağına katılıyor
koinmedya_brave

Tayland’ın en eski bankası Ripple ağına katılıyor

Tayland’ın en eski bankası Ripple ağına katılıyor
0
fairspin_banner

Tayland’ın en eski bankası Ripple ağına katılıyor. Tayland’ın köklü bankalarından Siam Commercial Bank (SCB), Ripple destekli sınır ötesi ödeme işlemlerini başlattığını duyurdu.


Tayland’ın en eski bankası SCB Ripple ağına katılıyor

 

Hiç tartışmasız kripto para sektöründeki en büyük fintech şirketi olan Ripple, büyümeye devam ediyor. Ripple’ın bu sefer ki büyüme rotası ise Güney Doğu Asya.

Tayland’ın en eski bankası olan Siam Commercial Bank (SCB), blockchain teknolojiyle çalışan bir mobil uygulama başlatmak için Ripple ile bir ortaklık kurduklarını açıkladı. Bu ortaklıkla beraber banka müşterilerine hızlı ve düşük maliyetli sınır ötesi ödeme işlemleri sunmayı hedefliyor.

Siam Commercial Bank yöneticilerinden kıdemli başkan yardımcısı Arthit Sriumporn, Ripple ile ortaklık çalışması başlattıklarını sahnede açıkladı:

ripple ağına katılıyor

”Bugün para göndermek ve almak çok zor. İnsanlar fiziksel olarak bir banka şubesine gitmeli, uzun ve karmaşık formlar doldurmalı ve ödeme alınması için beklemelidir. Ancak Ripple ile kurduğumuz ortaklık sayesinde müşterilerimiz, sınır ötesi işlemlerinde bile anında ödeme alıp, karşı tarafa havale yapabilecekler.”

Ripple’in ortaklığı SCB’nin sınır ötesi EMVCo QR ödemeleri sunmasına da yardımcı olacak. Bu, bankanın havale işlemlerine ek olarak müşterilerine mikro ödeme hizmetleri sunmasına da imkan sağlayacak. Siam Commercial Bank ayrıca hizmetlerini Kamboçya, Laos, Myanmar ve Vietnam’a da genişletmeyi planlıyor.

XRP fiyat değerlendirmesi

Ripple Şirketi’nde yaşanan tüm bu ortaklık çalışmaları ve amortisman miktarının çok üzerinde yapılan yatırımlar sayesinde gelen dev büyüme rakamları, bir türlü XRP fiyatına etki edemedi.

İlgili haber: Ripple 2019 yılında XRP için 200 milyon dolarlık yatırım yaptı!

XRP 3 gün önce 0,19 dolar seviyesinden 0,22 dolar seviyelerine uzanan ve yatırımcısını bir hayli heyecanlandıran çift haneli bir sıçrayış yapsa da, bunu devamını getiremedi. 0,22 dolar bandından tekrar gerisin geriye gitmeye başlayan XRP, 0,20 dolar seviyelerine kadar geriledi.

ripple ağına katılıyor

Tüm bu olumsuz havaya rağmen XRP boğaları umudunu kaybetmiyor. Özellikle Bitcoin Halving’in yaklaşmasıyla sektöre girecek olan ekstra likiditelerin, piyasaları canlandırması bekleniyor.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın. Çünkü para çok şey ancak sağlık her şeydir.

 

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X