Home Altcoin Adı aşı takip sistemi ile anılan VeChain yükselişte
koinmedya_brave

Adı aşı takip sistemi ile anılan VeChain yükselişte

Adı aşı takip sistemi ile anılan VeChain yükselişte
0
fairspin_koinmedya

VeChain, son 22 gün içinde yaklaşık yüzde 185 oranında bir artış gerçekleştirdi. Bu yüzden VeChain yükselişte demek bile bu oran karşısında hafif kalır.


Artış, şirketi Çin’in ülke çapında bir aşı izleme sistemi başlatmasıyla ilişkilendiren söylentilerle ilişkili görünüyor. Son zamanlarda görülen yükseliş eğilimine rağmen, birçok teknik gösterge bir düzeltmenin yapılmakta olduğunu gösteriyor.

VeChain yükselişte: VET’in ilaç ve aşı izlenebilirlik çözümü

3 Ağustos 2018’de VeChain (VET), uluslar arası ilaç endüstrisi için ilaç izlenebilirliği, izlenmesi, güvenliği ve denetim çözümü oluşturmak üzere blockchain teknolojisini kullanmak için uluslararası akredite bir kayıt ve sınıflandırma topluluğu olan DNV GL ile bir ortaklık yaptığını açıkladı. O sırada, firma Şangay’daki tek onaylı blok zincir izlenebilirliği sağlayıcısı olduğunu iddia etti. Ayrıca 2020 yılına kadar izlenebilirlik şartlarını yerine getirme görevi olduğu da belirtildi.

İlgili haber: VeChain projesi Çin resmi ajansında: VET pump mı geliyor?

İlaç endüstrisinde yer alma kararı, ülkeyi etkileyen bir dizi aşı skandalına yanıt olarak verildi. 2018 yılında Çinli aşı üreticileri okullara hatalı ve yanlış belgelenmiş aşılar verdiler. Ve 2015 yılında, 20 Çin eyaletteki 80 milyon dolarlık aşıyı yasadışı olarak sattığı için iki kişi tutuklandı.

Şimdi, Çin’deki resmi devlet haber ajansı Xinhua, ülke çapında aşı izleme sisteminin Mart 2020’de başlatılmaya çalışıldığını açıkladı.

Ulusal Medikal Ürünler İdaresi Başkan Yardımcısı Yan Jiangying’e göre:

“Sistem, tüm yerli aşı üreticilerinin tüm ürün tedarik zinciri hakkında bilgi ve sağlık departmanlarından aşı bilgilerini kapsayacak. Ulusal sistemin kurulması, aşıların izlenebilir olması için tüm aşı üretim, dolaşım ve aşılama işlemlerini bütünleştirecek. Yetkililerin daha iyi denetlemeleri için sipariş durumu, sevkiyat durumu ve tedarikçi aşı envanteri üzerinde daha iyi görünürlük sağlayacak”

Çin, ilaç ve aşı izlenebilirlik sistemini piyasaya sürmeye hazırlanırken birçok kimse bu konunun VeChain tarafından desteklendiğini düşünüyor. Bu gelişme üzerine VET’in fiyatı bir anda fırladı.

VET teknik analizi

Son üç hafta boyunca VeChain, fiyatlarının yaklaşık yüzde 185 oranında arttığını gösteren üssel bir yükseliş yaşadı. Bunu perspektif içine sokmak için, bu kripto para birimi 24 Ekim’de 0.0028 dolar civarında olduğunu söyleyelim. Sonrasında ise fiyat  0.0081 dolara kadar yükseldi. Büyük çaplı yükselişe rağmen, VET yükseliş eğiliminin devam etmesinden önce bir geri çekilme sinyali veriyor.

12 saatlik grafiğine dayanarak VeChain, kayan bir yıldız şamdan deseni oluşturuyor. VET açıldı, gelişti ve bugün açılış fiyatının yakınında kapanıyor. Kayan bir yıldız, potansiyel bir fiyatın üstünü ve geri dönüşün başlangıcını tahmin ediyor.

İlgili haber: VeChain VET nedir ve 1 ayda nasıl %65 pump yaptı?

Düşüklüğe ek olarak, VET, TD sıralı göstergeye göre, daha önce yeşil dokuz olan agresif bir on üç şamdan ile işlem görüyor. Bu iki mum çubuğunun kayan bir yıldızla birleşimi, geri çekilmenin devam ettiğini gösteren güçlü bir gösterge durumunda.

VeChain yükselişte

Yüzde 50 Fibonacci düzelme seviyesinin altına kapanması, VET’i 0.0058 dolar civarında olan 38.2 Fib’e düşürebilir. Bu kripto paranın ardındaki satış baskısındaki bir artış onu 0,0047 dolar seviyesinden 23,6 Fib seviyesine indirebilir. Bu senaryo, 4 saatlik grafikte görülen görünüme denk geliyor.

Bu zaman diliminde, TD sıra göstergesi ayrıca bir satış sinyali de sunuyor. Ve, önceki şamdan bir topaç oluşturdu. Bu teknik düzen, alıcıların VeChain fiyatı üzerindeki kontrolünü kaybettiğini ve aşağı doğru bir hareketin yakın olabileceğini tahmin ediyor. 21 saatlik dört hareketli ortalama tarafından verilen desteğin kırılması, VET’i 0.0058 dolardan düşük Bollinger bandına indirdi.

Bununla birlikte, 65 Fib değerinin 0,0079 dolar seviyesinden kapanması, düşüşün görünümünü geçersiz kılabilir.

Genel duyarlılık

Çin merkezli projelerin çoğu, Başkan Xi Jinping’in VeChain de dahil olmak üzere blockchain teknolojisini benimseme kararından büyük ölçüde faydalandı. Çin’in ilaç ve aşı izlenebilirliği sisteminin VeChain’in aşı izleme çözümü ile ilgili olduğu söylentisi doğru ise, firma VET’in faydasını gösterebilir. Bu nedenle, bu kripto para biriminin ardındaki yükseliş hissi yeni başlıyor olabilir. Ancak, VET yükselişe devam etmeden önce geri çekilebilir gibi görünüyor. Evet VeChain yükselişte ama geri çekilme de her zaman muhtemel.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X