Anasayfa Kripto para Haber Borsa Haber Kripto borsası OKEx Tezos’u Bitcoin ve Tether pariteleriyle listeliyor

Kripto borsası OKEx Tezos’u Bitcoin ve Tether pariteleriyle listeliyor

Kripto borsası OKEx Tezos’u Bitcoin ve Tether pariteleriyle listeliyor
0
koinmedya_googlenews

OKEx Tezos’u Bitcoin ve Tether pariteleri ile listelemeye başlıyor. XTZ’nin BTC ve USDT paritesi işlemleri ise 7 Kasım 2019 tarihinden itibaren başlıyor.


OKEx Tezos’u Bitcoin ve Tether pariteleri ile listeliyor

Dünyanın üçüncü en büyük kripto para borsası OKEx, bu hafta Tezos’u (XTZ) listelemeye başlayacağını duyurdu.

Kripto para basını ile paylaşılan duyuruya göre, OKeX’e XTZ yatırma işlemleri 6 Kasım 2019 TSİ 12.00’dan itibaren başlıyor. XTZ’nin Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) paritelerindeki işlemleri ise 7 Kasım 2019 tarihinde TSİ 12.00’da başlayacak.

koinmedya_bybit

XTZ çekme işlemleri ise 8 Kasım 2019 TSİ 12.00’dan itibaren yapılabilecek.

İlgili – OKEx: Kurumsal firmalar Bitcoin fiyatını 20 bin dolara taşır

Tezos blockchain

Tezos, Morgan Stanley eski analisti Arthur Breitman ve Kathleen Breitman tarafından kurulmuştu. Tezos, merkezsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeleri destekleyen çok amaçlı bir blockchain platformu. Bu sürdürülebilir esneklik ve açık katılım ilkeleri ile blockchain teknolojisinin geniş bir kitle tarafından benimsenmesini hedefliyor.

Açık kaynak protokol, proof-of-stake (PoS) konsensüs algoritmasını kullanıyor ve paydaşları, bir hard forka gerek duymadan, temel protokol ve yönetişim yapılarında yapılan yükseltmeleri yönetebiliyor.

OKex işlemler bölümü başkanı Andy Cheung, yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Tezos, sağlam bir topluma sahip saygın bir proje ve XTZ ağının değerini OKEx ekosistemine ekleyebildiğimiz için mutluyuz.”

Binance daha erken davranmıştı

OKex daha önce de Tether vadeli işlemleri başlatma planlarını duyurmuştu. Bu vadeli sözleşme işlemlerinde 100x’e kadar kaldıraç sunmayı planlıyor. USDT Vadeli Sözleşmeleri 14 Kasım’da başlayacak. Ardından ise 30 Kasım’da USDT Sürekli Swaps gelecek.

Geçtiğimiz Eylül ayında ise Binance Tezos işlemleri başlatmış ve XTZ’yi Tether, Bitcoin ve kendi yerel borsa tokeni olan Binance Coin (BNB) pariteleri ile sunmaya başlamıştı.

İlgili – Binance Tezos XTZ’yi 3 parite ile listeleme kararı aldı

Kaynak

Etiketler:
X