1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Ripple yorum ve tahminleri (2019 ve 2020)

Ripple yorum ve tahminleri (2019 ve 2020)

Ripple yorum ve tahminleri (2019 ve 2020)
0

Bu makalede Ripple yorum ve tahminlerine yer vereceğiz. Ripple fiyat tahminleri ise 2019 sonu ve 2020’yi kapsıyor. Bildiğiniz gibi Bitcoin, Ethereum ve Ripple sektörde en fazla yorum yapılan ve üzerinde en çok konuşulan kripto paralar arasında yer alıyor. Bu makalede genel olarak XRP’yi ele aldık.


 

Ripple yorum ve tahminleri sizi heyecanlandıracak cinsten

Ripple piyasaya girdiği 2012’de Opencoin olarak biliniyordu. O günden bu güne Ripple çok yol katetti. 2015 yılına geldiğimizde imajını yenileyerek ”Ripple” olarak yoluna devam etti. Bu kısa bilgiden sonra hemen şunu açıklayıp Ripple yorum ve tahminlerine başlamak istiyorum. İncelediğim bir çok önemli kaynak Ripple ile ilgili olumlu bir beklentiye sahip. Genel olarak 2019 sonu fiyat beklentisi 1 dolar.  2020 yılının sonunda ise eski rekor (ATH) olan 3.81 doların rahatlıkla aşılacağı bilgisine ulaşıyorum.

Diğer bir konu ise, önümüzdeki yıllarda XRP talebinin bankalardan geleceği yönünde. Şimdi Ripple’ın performansını 2018 yılından başlayarak değerlendirelim.

Ayrıca bakınız: Ripple ve XRP 4 Nedenden Dolayı Başarılı Olacak.

Ripple yorumları ve genel değerlendirmesi (2019)

2018 yılı Ripple yorumları için son derece verimliydi. Şirket için inovasyon, genişlemenin ve ortaklıkların yılı oldu. İlk kayda değer haber Ocak 2018’de, IDT ve MercuryFX’in xRapid‘i kullanacaklarını duyurmasıyla geldi. Kısa bir süre sonra Japon bankacılık devi SBI Holding’in XRP bazlı kripto para borsası kuracakları açıklaması yaptı.

Ardından, Lianlian International şirketinin sınır ötesi işlemlerinde, xCurrent’i kullanacakları açıklaması geldi. Güzel haberlerin ard arda gelmesi XRP’yi yeni bir ATH’ye taşıdı. Güzel haberler bitmiyordu. Japan Bank Consortium, Ripple blockchainini kullanarak ”MoneyTab” uygulamasını geliştireceğini açıkladı. Nisan ayına geldiğimizde ise, Standart Chartered Ripple hisselerinin bir kısmına talip olmakla birlikte, RippleNet’e katıldığını duyurdu.

 

Ekim ayına kadar xRapid’e katılan en iyi müşteriler arasında, MercuryFX, Cuallix, Catalyst Corporate Federal , Credit Union ve CIMB grubu bulunuyordu. Bu ve benzeri gelişmelerin etkisi önümüzdeki yıllarda etkisini gösterecektir. Aynı zamanda Ripple yorum ve tahminlerimizin de temelini oluşturmaktadır.

İşte bu gelişmeler XRP’yi önemli bir direnç olan 2.24 dolara taşımış. Ayı piyasasına girmeden ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan (ATH) 3.81 dolara dokunmasını sağlamıştı. Ripple 2018’i ise %84 kayıpla 0.36 dolarla kapattı. Şu anki güncel fiyat ise 0.29 dolar.

Ripple’ın en büyük ortakları

 • Euro Exim Bankası
 • American Express
 • Amerika Bankası
 • FTCS
 • Ahli Kuveyt Bankası
 • Santander
 • BFC Bahreyn
 • ConnectPay
 • GMT
 • WorldCom Finans
 • Olympia Güven Şirketi
 • JP Morgan
 • verim
 • Blockchain
  yetenekleri

Ripple günlük fiyat grafiği

Ripple’ın günlük grafiğine baktığımızda, genel olarak durgun bir kripto para izlenimi verdi. XRP, yıl içinde USD paritesinde 0.48 dolara kadar yükseldi ancak devamını getiremedi. Ocak 2019 da ise yükselen trend, düşen bir trende dönüştü.

Her şeye rağmen XRP, 2019 sonunda 0.50 dolara çıkma potansiyeline sahip. 2020 de ise yeni rekor beklentileri yüksek.

Ayrıca bakınız: 2017 Ocak’da 1000 usd ile Ripple alsaydınız şu an TAM…

Ripple’ın yükseliş trendine girdiğinde, anahtar direnç seviyeleri ise: 0.32, 0.35 ve 0.40 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Uzmanların Ripple yorum ve fiyat beklentisi (2019 ve 2020)

* CoinSwitch XRP yorumu

CoinSwitch’in Ripple yorum ve fiyat tahmini sizi heyecanlandırabilir. CoinSwitch’e göre, Ripple’ın RippleNet ağı ve xRapid’i 2018 yılına göre daha fazla gelişim gösterdi. Sistemin bu yıl daha fazla banka ve ödeme sağlayıcısına ulaşacağı, ayrıca daha geniş bölgelere hitap edeceği beklentisi çok yüksek. Bu olumlu adımlar toplumsal kabulu olumlu yönde etkileyecek dolayısıyla 2019 sonuna kadar muhafazakar bir tahminle 1.20 doları görebilir.

* UsLifted XRP yorumu

UsLifted’in Ripple yorumu ise, bana çok iddalı hatta abartılı geldi. Yine de buna ”Amin” demekten başka bir şey gelmiyor elimizden. UsLifted analistinin Ripple tahmini 5 yıllık bir süreyi kapsıyor. UsLifted analistlerinin analizlerine göre XRP bu süre zarfında 8,025 doları görebilir. XRP’nin tahmini market değerinin 31 milyar dolar olması bekleniyor.

U.today  XRP yorumu

U.today bir kaç kaynaktan alıntı yaparak (Fxstreet ve express.co.uk) Ripple’ın 2019’un en iyi yatırımlarından biri olacağı öngörüsünde bulunuyor. Yıl sonu beklentilerinin 3ile 5 Dolar arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Beincrypto’nun Ripple yorumu ( XRP ne zaman 9 dolar olur?

Ripple 2019 sonu fiyat tahmini 0.55 ile 0.65 dolar arasında bekliyoruz.

Temmuz 2017’de 0.13 dolar olan XRP fiyatı, sadece 173 günde 3 dolara ulaşmıştı

26 Ağustos baz alınarak 9 dolara ulaşmasının 633 gün süreceğini tahmin ediyoruz. Bu da 2020 Mayıs ayını işaret ediyor.

Ayrıca bakınız: Tüm Ripple haberleri için 

Kredi kartı ile XRP nasıl alınır?

Ripple yorum ve tahminleri makalemizin faydalı olacağını umuyoruz. Şimdi XRP’yi kredi kartı ile nasıl alabiliriz buna bakalım. Kripto para birimlerine son dönemde bir hayli gelişti. Daha önce yatırımcıların XRP’ye sahip olması için öncelikle BTC veya ETH‘ye sahip olmak gerekiyordu. Bu durum artık bu durum değişiyor. Kredi kartı ile Türkiye’de Bayebit borsasından XRP alabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Kredi kartı ile Bitcoin nasıl alınır?

Şayet yabancı siteleri daha güvenilir buluyorsanız, sizlere Changelly exchange, Coinmama, Bitit borsası tercih edilebilir.

koinmedya_brave
0
0
0
X