Home Kripto para Haber Binance Amerika borsasının açılması Bitcoin fiyatını nasıl etkiler?
koinmedya_brave

Binance Amerika borsasının açılması Bitcoin fiyatını nasıl etkiler?

Binance Amerika borsasının açılması Bitcoin fiyatını nasıl etkiler?
0
fairspin_banner

Binance Amerika yakında açılıyor. Peki bu gelişme Bitcoin fiyatını nasıl etkiler? Kripto para farkındalığını artırıcı her adım Bitcoin’in geleceği açısından değerli.


Binance Amerika Bitcoin fiyatını nasıl etkiler?

Binance CEO’su ChangPeng Zhao, borsanın Amerikan vatandaşlarına hizmet verecek kolunu hayata geçireceklerini duyurmuştu. Binance Amerika için henüz net tarih kesinleşmese de yapılan resmi açıklama, açılışın “birkaç hafta içinde” gerçekleşeceği yönünde. Peki Amerikan vatandaşları için açılan bu yeni platform BTC’ye ilgiyi artırır mı? Bitcoin fiyatını nasıl etkiler?

Bildiğiniz gibi ABD 50 eyaletten müteşekkil ve her bir eyaletin kendi yasaları var. Herhangi bir eylem bir eyalette yasal iken diğerinde yasak olabiliyor. Birçok borsa ABD vatandaşlarına hizmet verebilirken New York’ta yaşayanların kripto para alım satımında zorluk yaşadığını biliyoruz.

Binance Amerika borsasının kaç eyalette yasal olacağı şimdilik belli değil. Ancak Binance geliştirici ekibi her bir eyaletin yasal düzenlemelerini göz önünde bulundurarak olası en fazla sayıda eyalette faaliyet göstermeye çalışacak.

Binance US (Amerika) CEO’su Catherine Coley twitter’da yaptığı paylaşımda, kullanıcıların yeni platformdan ne beklemeleri gerektiği hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Yapılan bilgilendirmeye göre platform KYC (müşterini tanı) prosedürünü aynen muhafaza edecek. Yani kimlik bilgileri verilmeden para yatırma ve çekme işlemleri onaylanmayacak.

Binance fazla konuşulmasa da birkaç gün önce önemli bir adım attı. Kendi platformuna ait stabil parasını tanıttı. Binance USD adını alan bu kripto paranın kodu BUSD. 1 ABD dolarına endekslenen kripto paranın platform üzerinde yoğun bir şekilde kullanılacağı düşünülüyor.

Bitcoin ilgisinin ABD ve Avrupa’dan ziyade Asya’da, özellikle de Güney doğu Asya’da yoğunlaştığını görüyoruz. Ayrıca ekonomisi krizde olan veya yönetimi otoriter eğilimler gösteren ülkelerde de kripto para kullanım oranı artıyor. Bu ülkelerde yaşayan vatandaşlar, yatırımlarını artırmaktan ziyade mevcut birikimlerini korumaya çalışıyorlar.

Amerika’da yaşayan vatandaşların kripto paraya olan ilgilerinin artırılması için daha fazla borsanın ülkede rekabetçi bir yarışa girmeleri gerekiyor. Bu minvalde Binance Amerika borsası Bitcoin farkındalığını ve kullanım oranlarını artırmaya yardımcı olacaktır.

Binance hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X