Anasayfa Altcoin Tron TRX coin ölüyor mu? Buffet yemeği faciasından sonra %60 değer kaybetti
koinmedya_brave

Tron TRX coin ölüyor mu? Buffet yemeği faciasından sonra %60 değer kaybetti

Tron TRX coin ölüyor mu? Buffet yemeği faciasından sonra %60 değer kaybetti
0

Tron TRX coin kötü günlerden geçiyor. Mevcut gidişatı sansasyonel kişilik Justin Sun bile durduramıyor. Neler oluyor?


Tron TRX coin yok oluşa mı gidiyor?

Fark ettiyseniz sosyal medyada artık Tron konusu fazla göze çarpmamaya başladı. Proje ilgi sıkıntısı çekiyor diyebiliriz. Yatırımcı artık Tron’u terk mi ediyor diye düşünüyor olabilirsiniz. Tron fiyatı cenahına baktığımızda ise grafiğin tüm zamanların dibine doğru yol aldığını görüyoruz.

Twitter’da The TIE hesabının verilerine göre skandala dönüşen Warren Buffet yemeğinden sonra Twitter’daki Tron sıklığı %59 daraldı. Kripto analiz firması olan The TIE’a göre artık ne Tron ekibi de ne takipçileri sosyal medyayı ayakta tutmak için girişimde bulunmuyor.

Tron TRX coin Tron TRX coin ölüyor mu? Buffet yemeği faciasından sonra %60 değer kaybetti

Veriler fiyat hakkında da benzer bir daralmayı gözler önüne seriyor. Tron TRX coin bu yıl yakaladığı zirve değer üzerinden %60 zarar etti. TRX bu yıl 0.039 dolardan 0.016 dolara kadar geriledi.  Tron hatta lider kripto para birimi Bitcoin karşısında çok daha kötü bir grafik çiziyor. Aynı dönemde BTC karşısında %80 değer kaybetti.

Bir kripto para projesi için sosyal medyanın hayati rolü vardır. Twitter’da etkin bir hesap, Telegram’da meraklı sorulara cevap verecek birkaç yetkilinin olduğu grup gerekiyor. Aksi halde anlattığınız mesaj geniş kitlelere yayılamaz. Sosyal medyada en yüksek takipçili ve güçlü etkileşim alan projelerin başarı kazanma şansı daha yüksek oluyor.

Gidişat İyi Değil

İlgiyi üzerine çekmeyi seven CEO’su Justin sun sayesinde Tron TRX coin bu potansiyeli uzun süre lehine kullanmayı başardı. Ancak şu da bir gerçek ki bu projeye gönül verenler Tron’un aslında fazla şişirilmiş bir kripto para olduğunun farkına vardılar. Bu durumu zaten coinmarketcap sıralamasında da görmek mümkün. Tron TRX coin ilk 10’dan düştü ve şimdilerde 14.sırada yer alıyor. Bir borsa tokeni olan Huobi tokenden yalnızca 65 milyon dolar fazla büyüklüğe sahip.

Tron TRX coin Tron TRX coin ölüyor mu? Buffet yemeği faciasından sonra %60 değer kaybetti

The TIE’ın yayınlamış olduğu rapora göre Justin Sun, kripto paralardan nefret eden efsane yatırımcı Buffet’la yemek ayarlayarak kendi topuğuna sıktı. 26 yaşındaki genç girişimci, daha çok insanın ilgisini Tron’a çekebileceği böyle tarihi bir fırsatı son derece kötü kullandı. Böbrek taşlarını bahane göstererek yemeğe katılmadı ve sonrasını biliyorsunuz.

Tron TRX coin projesi Mainnet göçünü 30 Ağustos 2018 tarihinde yapmıştı. Özgürlüğünü kazanmasının birinci yılı şerefine 10 bin TRX dağıtmaya karar veren Justin Sun’a ilginç bir tepki geldi. Tepkinin sahibi ise kripto severlerin yakından takip ettiği Josh Rager.

İlgili: Tron 10 talihliye biner TRX dağıtıyor

Rager tweetinde Justin Sun’ı sahte takipçi satın almakla suçladı.

Ne dersiniz Justin Sun ve Tron efsanesi artık ölüyor mu?

Tron hakkında daha fazlası için Tıklayın

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

The TIE araştırma linki

koinmedya_brave
Etiketler:
X