Anasayfa Bitcoin Dikkat! Yükselen takoz Bitcoin fiyatını 8.800 dolara savurabilir
koinmedya_brave

Dikkat! Yükselen takoz Bitcoin fiyatını 8.800 dolara savurabilir

Dikkat! Yükselen takoz Bitcoin fiyatını 8.800 dolara savurabilir
0

Bitcoin 1 saatlik grafikte oluşan yükselen takoz Bitcoin fiyatını aşağılara savurabilecek güce sahip. BTC hareketi dikkatle gözlemlenmeli. Mevcut durum raporu için buyurun yazımıza.


Yükselen Takoz Bitcoin İçin Risk

Fiyatın son yaptığı hareketin Fibo 38.2 seviyesi 9600 dolardı. İlginç bir şekilde Bitcoin bu seviyeden itibaren yükselmeye başladı. Yani Fibo 38.2 çalıştı diyebiliriz. Fiyat grafiği yükselen takoz, diğer adıyla yükselen kama formasyonu oluşturacak şekilde ilerliyor.

Yükselen takoz Bitcoin

Yükselen takoz formasyonları yüksek ihtimalle aşağı kırmaları ile meşhurdur. Nadir de olsa bazen takozun üst banttan kırılıp atağa kalktığı görülmüştür.

Grafik yükselen takoz içinde 3 kere daha yüksek tepe yapmayı başardı. Buna mukabil üç daha yüksek dip oluşumu ve tepeler ile diplerin yakınsayarak ilerlemesi formasyonu doğrulamış oldu.

Bitcoin her ne kadar 9600 seviyesinden bu yana yükseliyor olsa da hacim verilerde kayda değer bir artış gözlemlenmiyor. Grafikte sarı çizgi ile gösterilen 10.400 hattı ideal bir destek-direnç seviyesi olarak çalıştı. Bu seviyeden kurtulan BTC bir anda 10.750 dolara kadar yükselmiş oldu. Ancak belirttiğimiz gibi yükselişin hacimsiz oluşu olası bir kırılımda Fibo 38.2 seviyesini yeniden test edebileceğini gösteriyor. Hatta bu sefer 9600 seviyesi de yeterli olmayabilir. Bu durumda fiyatın bir sonraki hedefi 8800 dolar olacaktır.

Yükselen takoz Bitcoin için tek risk değil, biraz geriye çekilip büyük resme baktığımızda başka tehlikelerle de karşılaşıyoruz.

Günlük Grafik

Yükselen takoz Bitcoin

Yukarıdaki grafik bize ideal bir alçalan üçgen formu sunuyor. Üçgenin üst bandı şu aralar 11.700 dolarda. Fiyat bu üçgenin dışına taşamadığı müddetçe risk artacak demektir. Çünkü alçalan üçgenler genelde aşağı yönlü kırılım gerçekleştirirler. Neredeyse 2018’in tamamını kapsayan devasa alçalan üçgenin 15 Kasım tarihinde aşağı yönlü kırılarak bize tarihi dipleri yaşatması örneğinde olduğu gibi.

İşlerin kötü gitmesi durumuna karşı en dipte ağ germiş vaziyette bekleyen bir kurtarıcımız var. Bu kurtarıcının adı 200 günlük üssel hareketli ortalama. Birçok analist bu seviyeyi nihai destek noktası olarak görüyor. 200 EMA da denilen üssel hareketli ortalama seviyesi günden güne değişiyor. Günlük fiyat hareketleri son 200 günün ortalamasını doğal olarak etkiliyor. Bu seviye şimdilerde 8200 dolarda. Günden düne yükselmeye devam ediyor.

Ancak bildiğiniz gibi sözkonusu fiyat tahmini olunca dibin dibi her daim vardır. Dikkatli olmak lazım.

Bugünkü yükseliş dalgasından önce yayınlanan Bitcoin toparlanma belirtileri göstermeye başladı yazımızı dikkatle gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez, bilgilendirme amaçlıdır.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

koinmedya_brave
Etiketler:
X