Home Kripto para Haber Blockchain Haber Yeni Zelanda bankası ASB yerel blockchain ticari platformuna yatırım yapıyor

Yeni Zelanda bankası ASB yerel blockchain ticari platformuna yatırım yapıyor

Yeni Zelanda bankası ASB yerel blockchain ticari platformuna yatırım yapıyor

0
“sportsbet”

Yeni Zelanda bankası ASB, blockchain ticari platformuna yatırım yapma kararı aldı. Blockchain ve Bitcoin dostu bir ülke olarak tanınan Yeni Zelanda için bu ortaklık ne anlama geliyor?


ASB, blockchain ticari platformuna katılıyor?

Yeni Zelanda merkezli Auckland Saving Bank (ASB), TradeWindow olarak bilinen yerel bir blockchain şirketine yatırım yaptı. Dün (13 Ağustos) basında yer alan habere göre, yapılan bu yatırımın, şirketin dağıtılmış ledger teknolojisi (DLT) ticaret platformunun başlatılmasını hızlandırması bekleniyor.

TradeWindow CEO’su AJ Smith bu katılımın önemli olduğunu, çünkü Yeni Zelanda’da ilk kez bir bankanın doğrudan bir blockchain ticari platformuna yatırım yaptığını söylüyor. Küresel ticaret ve tedarik zinciri sektörüne yönelik bir dizi çözüm sunan şirket, global tedarik zincirine blockchain teknolojisini uygulayacak.

Tek başına Yeni Zelanda’da 12.000 kayıtlı ihracatçı bulunuyor ve Smith, bu devasa pazar fırsatı karşısında, şirket olarak heyecan duyduklarını ifade ediyor.

bittrt_koinmedya

TradeWindow blockchain ticari platformuna yatırım yapan ASB bankasının Kurumsal Bankacılık Genel Müdürü Nigel Annett de aynı heyecanla şu ifadeleri dile getiriyor:

“TradeWindow, müşterilerimizin uluslararası ticari işlemleri deneyimleme şeklini gerçek anlamda değiştirme potansiyeline sahip. Müşterilerimiz, güven ve emniyet içinde, dünya çapında daha etkili bir şekilde faaliyet gösterebilecekler.”

TradeWindow’ın teknolojisi, işlem sırasında tüm taraflarca erişilebilen tek bir ticaret alanı oluşturur. Blockchain ticari platformuna ait düzenlemeler yalnızca ağın çoğunluğunun onayı ile yapılabilir ve bu da dolandırıcılık riskini önemli ölçüde azaltır.

Platform, tek bir temas noktası kullanılarak sertifikalardan faturalara kadar tüm ilgili belgelerin dijital olarak değiştirilmesine olanak sağlar. Bu da, şu anda platformda yer alan taraflar için önemli bir maliyet yükü olan kurye ücretlerini ortadan kaldırır.

Blockchain ve Bitcoin dostu Yeni Zelanda yeni teknolojiye ayak uyduruyor

Blockchain ve Bitcoin dostu bir ülke olan Yeni Zelanda, bu alnadan her geçen gün daha fazla adım atıyor. TradeWindow, dijital dokümantasyon servisi Prodoc ve Yeni Zelanda merkezli Independent Verification Services ile özel ortaklıklar imzaladı.

 Ayrıca geçtiğimiz günlerde de Yeni Zelanda vergi dairesinin kripto para birimi ödemelerinin hem yasal hem de vergilendirilebilir olduğuna karar verdi.

ASB tarafından blockchain ticari platformuna yapılan bu yatırımla birlikte, blockchain ve kripto para birimi, ülkede  daha fazla yaygınlaşmaya başalayacak.

Blockchain hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
cryptopazar_koinmedya
0
0
0