1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Ethereum, Stellar, Litecoin ve Ripple’dan son haberler
koinmedya_brave

Ethereum, Stellar, Litecoin ve Ripple’dan son haberler

Ethereum, Stellar, Litecoin ve Ripple’dan son haberler
0
fairspin_koinmedya

Ethereum, Stellar, Litecoin ve Ripple’dan son haberler. Bu kripto paralar ve blockchainler ile ilgili bir hafta boyunca hangi gelişmeler yaşandı?


Litecoin ve Ripple’dan son haberler

Ethereum

Microsoft, Ethereum blockchainini kullanarak geliştirdiği yeni bir yapay zeka projesi olduğunu duyurdu. Microsoft, Ethereum kullanarak yapay zekayı merkezsiz yapmayı planlıyor. Bununla da insanların yapay zekanın öğrenme modellerine kolayca erişmesini, paylaşmasını ve çalıştırmasını istiyor.

Microsoft’tan yapılan açıklamada şöyle deniliyor: “Blockchain teknolojisi kullanmak bize işin başarıya ulaşması için gerekli olan iki şeyi yapmaya imkan tanıyor. Birincisi, katılımcılara güvenli bir teşvik tabanlı sistem sunuyor. Katılımcılar da bu sistem üzerinden modelin performansının geliştirilmesi için gerekli veriler sağlama konusunda katkıda bulunuyor.”

Açıklamanın devamında, “Ayrıca Ethereum gibi bir blockchainin dünya genelinde merkezsiz çok sayıda makinesi var. Bu da bir akıllı sözleşmenin tamamen devre dışı kalmasını imkansızlaştırıyor.” ifadelerine yer veriliyor.

İlgili: Walmart stabil coin çıkarmak için patent başvurusunda bulundu

Stellar

Stellar ekibi, merkezsiz protokolün beşinci yılını kutluyor. Bu yıldönümünü kutlamak için Stellar Gelişim Vakfı, 31 Temmuz 2014 yılında yayımlanan ilk blog yayınını paylaşarak, topluluğa destekleri için teşekkür etti.

Açıklamada şöyle denildi: “Bir fikirden yola çıkarak ağımız şu an 3.4 milyon hesaba ve günlük 2.5 milyon işleme ulaştı. Şimdi mikro ödemeler, havale, sınır ötesi ödemeler ve daha fazlası için bir platform oldu. Stellar’ı muhteşem yaptığı için topluluğa teşekkürler. Yolumuza devam ediyoruz.”

İlgili: Piyasa yükseliyor – Litecoin, BNB, BCH, TRX teknik analizi

XRP ve Litecoin

İngiltere merkezli borsa CEX.io, XRP ve Litecoin’i listelemeye başladı. Borsada şimdi XRP – İngiliz Sterlini paritesi var. Ayrıca Litecoin de İngiliz Sterlini ve Euro karşılığı ile listeleniyor.

Söz konusu borsa yakın zamanda ayrıca Tron ve BitTorrent’in de ABD Doları, Euro ve Bitcoin paritelerini ekledi.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X